Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu vatana ihanettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu vatana ihanettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Bu hareket vatana ihanet hareketidir" dedi

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan uçak İstanbul Atatürk Havalimanı'na indi. 

Bu arada binlerce kişi Erdoğan'a destek için havalimanı önüne toplantı. Havalanındaki kalabalık E5'e kadar uzanıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın havalimanı önünde halka hitap edeceği açıklandı

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPIYOR

Erdoğan, Atatürk Havalimanı VIP salonunda açıklama yapıyor. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Bu yapılanma vatana ihanet hareketidir. Milli iradeye karşı yapılan bu hareket başarılı olamaz. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıkmıştır. Bu hareket Allah'ın bize bir lütfudur. Çünkü bu nareket tertemiz olan Türk Siahlı Kuvvetleri'nin tamamen temizlenmesini sağlayacaktır. Ağustos ayında yapılacak Yüksek Askeri Şura'da neler yapılacağını bildikleri için bu adımı yaptılar. 

Yeni Türkiye'de davranış biçimleri çok farklı. Şu anda çatısı içinde bulunduğumuz Atatürk Havalimanı kısa bir süre önce DAEŞ militanlarının saldırısına uğramıştı. Şimdi de bunların işgalini yaşıyor. Bu F16'lar niçin uçuyor? Bu uçaklar düşmana karşı alınmıştır. Şimdi bu uçaklar Atatürk Havalimanı'na uçakların inişini engellemeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı'nı tehdit ediyor. 

Ordumun bütün komutanlarına sesleniyorum. Sizler inanıyorum ki bu milletin değerlerine sahipsiniz. Ama bir grup sizler gibi bu milletin değerlerine sahip değiller. Onlar talimatı Pensilvanya'dan alıyorlar. Ayrıca er erbaş tüm aziz ordumuza sesleniyorum. Sizler bizim Mehmetçiklerimizsiniz. Şu anda analarına babalarınıza, halkımıza silah doğrultmanızı asla tasvip etmiyorum. Eğer halkın verdiği silahı halka doğrultursanız ileride bunun hesabını veremezsiniz. Tertemiz Türk Silahlı Kuvvetleri'ne leke getirenler bu çatı altında kalamaz. 

Bu yapı silahlı terör ögrütüyle aynı olduğunu göstermiş oldu. Hem de milletin silahıyla...

Şu anda Türkiye'de milletin oylarıyla seçilmiş bir hükümet ve milletin oylarıyla seçilmiş bir cumhurbaşkanı vardır. Ve Allah'ın izniyle görevimizin başındayız. 

GENEL SEKRETERİMİ GÖTÜRDÜLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamaları sırasında genel sekreterinin de askerler tarafından alıkonulduğunu söyledi.

ERDOĞAN'IN KALDIĞI OTEL BOMBALANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te kaldığı otelin bombalandığını söyledi. Erdoğan, "Herhalde orada olduğumuzu sandılar" diye konuştu. 

ALBAYRAK DA ORADAYDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sırasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.