Davutoğlu: Zafer bizim değil milletimizindir

Davutoğlu: Zafer bizim değil milletimizindir

Başbakan ve AKP Genel Başkanı Davutoğlu, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde elde ettikleri sonuçlarla ilgili Konya'da konuşma yaptı

A+A-

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde elde ettikleri sonuçlarla ilgili Konya'da yaptığı konuşmada, "Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bugün zafer günü, ama bugün tevazu günüdür" dedi.

Seçim sonuçlarını memleketi Konya'da takip eden AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, açılan sandıklar üzerinden elde edilen sonuçlara ilişkin Meram İlçesi'ndeki evinin önünde açıklamalarda bulundu. Partililere seslenen Davutoğlu, "Size ve milletime teşekkürü bir borç biliyorum. Bu zafer; bizim değil, bu zafer milletimizindir. Bu zafer Konyalıların, bu zafer komşularımızın, bu zafer vatandaşlarımızındır. Sizlere hiçbir zaman sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz. Şimdi büyük meydana Hz. Mevlana'nın huzuruna ziyarete gideceğiz. Orada on binlerce kardeşim bekliyor. Yine Ankara'da on binlerce kardeşimiz soğukta bekliyor. Sizlerle inşallah ayrıca teker teker kucaklaşacağım. Ama bizi bağrınıza bastığınız için en zor günlerde, en zor zamanlarda 'Yanınızdayız' diye haykırdığınız için Allah sizden razı olsun" diye konuştu.

'2019'DA TEKRAR HUZURUNUZDA OLACAĞIZ'

Davutoğlu, bugünün hem zafer, hem de tevazu günü olduğunu belirterek, "Bugün demokrasimizin, milletimizin zafer günü. Hepinizden, bu zafere katkıda bulunan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. Daha yolun başındayız. İnşallah sizlerle birlikte daha nice, nice yollar kat edeceğiz. Nice güzel hedeflere yürüyeceğiz. Allah sizden razı olsun. Allah utandırmasın. Bugün zafer günü ama bugün tevazu günüdür. Zafer millete aittir. Bugün de tek duamız, tek niyazımız Allah utandırmasın; demek olacak. İnşallah önümüzdeki 4 yıl güzel hizmetler edip 2019'da tekrar huzurunuzda olacağız" ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.