Deniz Yatırım Tofaş için tavsiyesini korudu

Deniz Yatırım Tofaş için tavsiyesini korudu

Deniz Yatırım, Tofaş için 27,50TL hedef fiyat ile 'AL' tavsiesini korudu

A+A-

Deniz Yatırım'ın  konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı: "Tofaş’ın 2Ç16 sonuçları piyasa beklentisinin bir miktar gerisinde kaldı. Tofaş’ın 2Ç16’da net karı %24 büyüyerek 239 mln TL’ye ulaştı. Ancak piyasa beklentisinin bir miktar altında kalan operasyonel karlılığı ve daha yüksek gelen finansal giderler nedeniyle, net kar konsensus beklentisi olan 278 mn TL'nin altında gercekleşmiş oldu. Operasyonel marjlar bizim beklentilerimizin 0.4 puan altında kalırken, %2 daha iyi gelen cirosu sayesinde, 338 mn TL olan FAVOK bizim beklentimiz dahilinde gercekleşti.

Şirketin yurt dışı satışlarindaki %77’lik büyüme toplam cironun yıllık bazda %43 büyümesini sağlayarak 3.65 mlr TL seviyesine ulaştırdı. Bu sayede ihracatın toplam satışlardaki payı 2Ç15’te %56 iken 2Ç16’da %79’a yükselmiş oldu.

2Ç16 sonuçları genel olarak bizim beklentilerimiz dahilinde gercekleşti ve hisse icin olumlu görüşümüzü onaylar niteliktedir. Ancak, piyasa beklentisine göre %5 daha düşük FAVÖK ve %14 altında kalan net kar düşünüldüğünde hisse üzerinde kısa süreli bir baskı görebiliriz.

Şu an icin Tofaş icin AL tavsiyemizi ve hisse başına 27.50TL hedef fiyatımızı korumaktayız. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.