Doğan Grubu Hürriyet'i sattı mı

Doğan Grubu Hürriyet'i sattı mı

Doğan Grubu hisselerinin yüksek primle günü kapatmasının ardından bazı internet sitelerinde çıkan Hürriyet satılıyor haberi hakkında grup tarafından açıklama yapıldı

A+A-

Doğan Grubu hisselerinin yüksek primle günü kapatmasının ardından bazı internet sitelerinde çıkan Hürriyet satılıyor haberi hakkında grup tarafından açıklama yapıldı. Dooğan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderilen açıklamada bazı internet sitelerinde Hürriyet Gazetecilik'in satışı veya ortaklık konusunda opsiyonların değerlendirilmesi kararı alındığı belirtilerek, haberin hiç bir şekilde gerçeği yansıtmadığı belirtildi. 

Doğan Holding tarafından KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde: 

"Bugün (22.10.2014) Borsa İstanbul A.Ş.'de 2'nci seansın kapanışını müteakip bir İnternet Sitesi'nde (Wall Street Journal - Türkiye), doğrudan bağlı ortaklığımız Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.'nin "satışı veya ortaklık konusunda opsiyonların değerlendirilme kararı alındığı ve olası alıcılarla görüşüldüğü" şeklinde yanlış bir haber yer aldığı görülmüştür. Söz konusu haber hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bu konuda kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek özel bir durum bulunmamaktadır. Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 "Özel Durumlar Tebliği"nin 9'uncu maddesine istinaden yapılmaktadır."
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.