Doğan Holding bankacılık sektörüne geri dönüyor

Doğan Holding bankacılık sektörüne geri dönüyor

Doğan Holding, 14 yıl aradan sonra bankacılık sektörüne geri dönüyor.

A+A-

Doğan Holding, 14 yıl aradan sonra bankacılık sektörüne geri dönüyor. Konuya yakın kaynakların Bloomberg'e verdiği bilgiye göre holding, satın alma ya da lisans başvurusu yoluyla yatırım bankacılığına girmeyi planlıyor.

bloomberght.com'un haberine göre kaynaklar, Doğan Holding'in önümüzdeki 12 ay içinde konuya ilişkin adım atabileceğini kaydetti.  

Bir dönemin en büyük medya grubuna sahip olan Doğan Holding, geçen yıl 893 milyon dolara medya varlıklarının büyük bölümünü Demirören Holding'e satmıştı.Doğan Holding şu anda enerji, gayrimenkul ve turizm alanlarında faaliyet gösteriyor. Doğan Holding 1994 yılında Dışbank'ı satın almış, 11 yıl sonra Fortis Bank'a satmıştı.

Doğan Holding'ten açıklama

Doğan Holding söz konusu haber üzerine KAP'a açıklama yaptı. Şirketten KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde:

Şirketimiz'in mevcut bir yatırım bankasını satın alacağı veya yatırım bankacılığı lisanı için başvuru yapacağı konusunda bir haber yer almıştır.

Söz konusu haberde bahsi geçen "yatırım bankacılığı" da doğru fırsat çıkması halinde baktığımız sektörlerden biri olup, bu konuda henüz kesinleşmiş bir kararımız bulunmamaktadır. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır.

Bu açıklama, Sermaye Piyasası Kurulu'nun, II-15.1 "Özel Durumlar Tebliği"nin, "Haber ve söylentilerin doğrulanması" başlığını taşıyan 9'uncu maddesi hükümleri kapsamında yapılmaktadır.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.