Dolar Ağustos'ta 3.10'u görebilir

Dolar Ağustos'ta 3.10'u görebilir

JP Morgan, Türkiye’nin tahvilleri ile hisse senetleri için tavsiyelerini aşağı revize ederek 3 ay sonra doların 3.10 olabileceğini söyledi

A+A-

JP Morgan, Türkiye’nin yerel para ve döviz cinsinden tahvilleri ile hisse senetleri için tavsiyelerini aşağı revize ederek, 3 ay sonra doların 3.10 olabileceğini söyledi.
JP Morgan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun beklenmedik bir şekilde görevinden ayrılma niyetini ortaya koyması ve AK Parti'nin 22 Mayıs için olağanüstü kongre kararı almasının ortaya çıkardığı belirsizliğin risk azaltımı gerektirdiğini bildirdi.

JP Morgan bugün yayımladığı raporda, Başbakan Davutoğlu'nun görevi bırakma kararı almasıyla birlikte Türk Lirası, Türkiye'nin yerel para ve döviz cinsinden tahvilleri ile hisse senetleri için tahvsiyelerini aşağı yönlü revize ettiklerini belirtti.
JP Morgan, Türk Lirası'nın GBI-EM model portföyü içindeki ağırlığını belirsizlik ve yüksek risk primi nedeniyle “ağırlığını azalt”a indirirken, yerel para cinsinden tahvillerin aynı portföydeki ağırlığını da “ağırlığını artır”dan “piyasa ağırlığı” seviyesine çekti.
Türkiye'nin yabancı para cinsinden tahvillerini EMBIGD model portföyündeki ağırlığını yükselen politik stresin daha yüksek getiri farklarına yol açmasının muhtemel olduğuna işaret eden JP Morgan, Türk hisse senetleri için tavsiyesini de 5 Mayıs'ta “ağırlığını artır”dan “nötr”e düşürdüğünü hatırlattı.

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.