Dolar Erdoğan'ın konuşmasıyla 3 TL'yi geçti

Dolar Erdoğan'ın konuşmasıyla 3 TL'yi geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın OHAL açıklamasının ardından Dolar 3 TL'yi aştı

A+A-

Dün 2.99 TL seviyesine kadar yükselen ve 2.98 TL'den kapanan dolar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhtarlara yaptığı konuşmada OHAL'in 3 ay daha uzatılacağı gerekirse 12 ay olacağı açıklaması ile 3 TL'nin üstüne yükseldi.

Erdoğan muhtarlara yaptığı konuşmada, "Bu devletin terör uzantılarından arındırılması için zamana ihtiyaç var. 3 aylık sürenin yeterli olmayacağı görülüyor. Dün yaptığımız MGK'da OHAL'in 3 ay daha uzatılması için hükümete tavsiyede bulunduk" dedi.

"BELKİ 12 AY DA YETMEYECEK"

Erdoğan konuşmasında Fransa'da toplamda bir yıllık olağanüstü hal olduğunu hatırlatarak "Dünyadan kimse Fransa'ya diyor mu 'Siz niye bir yıl olağanüstü hal ilan ettiniz?'. Bakan arkadaşlara bunlar akıl veriyorlar, diyorlar ki 'Bir yıl olağanüstü hal Türkiye için doğru değil. Şu üç ayı bir daha uzatmayın ha'. Dur bakalım, sabırlı ol. Belki 12 ay da yetmeyecek." dedi.

Piyasaların gözü kulağı dün akşam Fed Başkanı Janet Yellen'in Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde yaptığı açıklamalardaydı. Yellen faiz artışı için belli bir takvimleri olmadığını ancak ekonominin yıl sonuna kadar faiz artışına hazır olduğuna inandığını söyledi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.