Elektrik kesintisi istifa getirdi

Elektrik kesintisi istifa getirdi

Elektrik kesintilerinin nedeni ile ilgili somut bir gelişme henüz sağlanamadı ama TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır istifa etti

A+A-

Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin büyük bir bölümünü karanlıkta bırakan elektrik kesintilerinin yankıları sürüyor.

Büyük elektrik kesintisiyle ilgili olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın istifa ettiğini duyurdu.

Olayla ilgili bölgelerdeki araştırmaların devam ettiğini bildiren Yıldız, soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Konuşmasında Almanya'da yaşanan elektrik kesintilerinden örnekler veren Yıldız, "Türkiye'deki elektrik kesintileriyle Almanya'da ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde yaşanan kesintiler benzerlik taşıyor" dedi.

Yıldız, kesintilerle ilgili her şeyin açıkca paylaşıldığını belirtti ve "Ne varsa olduğu gibi kamuoyuyla paylaşıyoruz" dedi.

'Teknik arıza ihtimali daha yüksek'

Büyük elektrik kesintisine neden olan veya olabilecek her şeyin göz önünde bulundurulduğunu sözlerine ekleyen Yıldız, "Kesintilerin teknik arızalarla ilgili olabileceği ihtimali daha yüksek" dedi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.