Erdoğan, Galatarasy için UEFA'ya çıkıştı

Erdoğan, Galatarasy için UEFA'ya çıkıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,UEFA'nın verdiği ceza ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede "Galatasaray'a niye ceza veriyorsunuz" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,UEFA'nın verdiği ceza ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede "Galatasaray'a niye ceza veriyorsunuz" dedi.

Erdoğan, "Ceza, o işte suçlu olan yöneticilere verilmeli. Galatasaray’ın nereden baksanız 20-25 milyon taraftarı var. Sen şimdi o kulübü cezalandırdığın zaman 20-25 milyon taraftarını da cezalandırıyorsun. Fenerbahçe’ye versen yine aynı şekilde.” n Zaten Fenerbahçe ile Beşiktaş öyle bir ceza aldı. Evet... Bu iş böyle yürümez. Yanlış bir mantık bu. Yanlış bir mantık. Temenni ediyorum ki, bu uyarılar kale alınır da buralarda hakikaten gerçek kişiler cezalandırılır" şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Kurumlara değil de kişilere ceza verilmesi gerektiği görüşünüzü biliyoruz. UEFA, Galatasaray’ı Avrupa kupalarından men etti. Bu da kişilerin yönetim hatalarından kaynaklandı. Dolayısıyla kişilerin hatası üzerine kurumu cezalandırmış oldular. Avrupa kupalarında oynamayınca bu kulüpler borçlarını nasıl kapatacak? Bir değerlendirme yapar mısınız? dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim başbakanlığım sırasında Platini ve daha sonra FIFA başkanı olacak olan İnfantino, Avrupa şampiyonası ile ilgili olarak İstanbul’a gelmişlerdi. O vesileyle, İstanbul Kongre Sarayı’nda bir konuşma yapmıştım. O konuşmada da tüzel kişilerin cezalandırılmasının hukuka aykırı olduğunu söylemiştim. Böyle bir hukuk olmaz. Siz eğer ceza verecekseniz, ilgili kulüplerin başkanlarına veya suçu işleyen kimler ise onlara ceza verin demiştim. Sonra Platini, “Ama bu böyle gelmiş, bu saatten sonra değişmez” demişti" dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.