Erdoğan ile ilgili şok iddia

Erdoğan ile ilgili şok iddia

Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat, rdoğan’ın sınava girmeden, MİT tarafından kayıtsız olarak üniversiteye alındığını ileri sürdü.

A+A-

Ulusal Parti Genel Başkanı Gökçe Fırat, sahte olduğu ileri sürülen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diploması ile ilgili önemli iddialarda bulundu. Fırat, Erdoğan’ın sınava girmeden, MİT tarafından kayıtsız olarak üniversiteye alındığını ileri sürdü.

Tayyip Erdoğan’ın, 1973’te liseyi bitirip aynı yıl üniversiteye kayıt olduğunu hatırlatan Gökçe Fırat, ardından şu paylaşımlarda bulundu: “6 Temmuz 1973’te sınav yapılıyor. 140 bin öğrencinin katıldığı sınavın soruları çalınıyor. Sınav iptal ediliyor. Sınav sorularını çalanlar tutuklanıyor ve yargılanıyor. Şebekenin başında Hırka-i Şerif müezzini Mustafa B. var. Balat İmamı Ahmet C. ile İstanbul İmam Hatip öğrencileri Hüsnü C. ve Ahmet M. de şebekeye dahil. Soruları MTTB, Fatih’te bulunan öğrenci yurtlarında ve kendi merkezlerinde kendisine bağlı öğrencilere dağıtır. (…) İmam Hatip zaten Tayyip’in (Erdoğan’ın) okulu, Eyüp Lisesi ise dışarıdan bitirdiği okul. MTTB ise ilk gençlik örgütü. Tayyip Erdoğan’a sorumuz şu: Kendi okul arkadaşların, cami çevren, gençlik örgütün olan bu şahıslar soruları sana da verdiler mi? Erdoğan’ın üniversite giriş sınavı sonuç belgesi nerede? Marmara Üniversitesi ve ÖSYM’ye çağrı yapıyorum, açıklayın! Benim tahminim; Tayyip soruları çalmadı, o yıl üniversiteye girmedi. Bir yıl sonra MİT tarafından okula kayıtsız alındı.”


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum