Erdoğan'dan BM'ye FETÖ'ye karşı önlem çağrısı

Erdoğan'dan BM'ye FETÖ'ye karşı önlem çağrısı

Erdoğan BM konuşmasında tüm ülkeleri FETÖ'ye karşı önlem almaya çağırdı

A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısındaki konuşmasında, liderlere çağrı yaparak tüm ülkelerin güvenliğini tehdit ettiğini söylediği "FETÖ"ye karşı önlem almalarını istedi.

Erdoğan, "Bu kürsüden tüm dostlarımıza kendi güvenlikleri için, ülkelerinin geleceği için Fethullahçı Terör Örgütü'ne karşı gerekli önlemleri süratle almaları çağrısında bulunuyorum" dedi.

Erdoğan Pazartesi günü New York'ta Reuters ile yaptığı söyleşide de ABD'nin Gülen gibi bir teröristi barındırmaması gerektiğini ve bu kişinin tüm dünyadaki faaliyetlerinin yasaklanması gerektiğini söylemişti.

Suriye konusuna da değinen Erdoğan, bu ülkedeki krizin çözülmesi için bir an önce bir siyasi çözüm bulunmasını istedi.

Suriye'nin toprak bütünlüğüne en çok önem veren ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayan Erdoğan, Fırat Kalkanı harekatı için, "umutsuzluğun hakim olduğu bir bölgede istikrarın, huzurun ve dengenin yeniden tesisi bakımından kritik öneme sahiptir" dedi.

Erdoğan, Suriye'ye yardım konusunda ise, başta Avrupa Birliği olmak üzere bu konuda katkıda bulunma sözü veren ülkelerden kayda değer bir destek gelmediğini belirtti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.