Erdoğan'dan kurban bayramı mesajı

Erdoğan'dan kurban bayramı mesajı

Erdoğan: Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı korumak için başlattığımız çalışmaları sonuna kadar devam ettireceğiz.

A+A-

Erdoğan: Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı korumak için başlattığımız çalışmaları sonuna kadar devam ettireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarını korumak için başalttığı çalışmaları sonuna kadar  devam ettireceğini belirtti.

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Erdoğan, "Kurban Bayramı için yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, trafik ve sağlık  kurallarına titizlikle riayet etmelerini istirham ediyorum. Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik, dünyamıza barış  getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun." dedi.

“SALGIN DÖNEMİNİ TÜM DÜNYANIN TAKDİRİNİ KAZANAN BİR BAŞARIYLA YÖNETTİK”

Koronavirüs salgını nedeniyle Hac farizasının sınırlı bir şekilde  yapılacak olması hasebiyle bu sene Kurban Bayramı’nın mahzun bir  şekilde yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah  önümüzdeki yıl, yine milyonlarca Müslüman, Kâbe-i Muazzama’yı ve  mukaddes toprakları yeniden aşkla, coşkuyla, sevinçle dolduracaktır”  dedi.
    Türkiye olarak, salgın dönemini, sağlık başta olmak üzere her  alanda tüm dünyanın takdirini kazanan bir başarıyla yönettiklerini  vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme süreciyle birlikte,  turizm dışındaki hemen tüm sektörlerde hayatın, salgın öncesi dönem  seviyesine yaklaşan bir ritme kavuştuğunu söyledi.

“DEVLETİN İMKÂNLARINI, 83 MİLYON VATANDAŞIMIZIN HER BİRİNİN EMRİNE SUNDUK”

“TAMAM diye ifade ettiğimiz ‘temizlik, maske ve mesafe’ ilkelerini  hayatımızın merkezine yerleştirerek, hem elde ettiğimiz kazanımları  korumalı, hem de daha büyük hedeflere doğru yürümeyi sürdürmeliyiz”  diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: “Salgın  döneminde, ülkemizde gelir düzeyi en düşük kesimlerden başlayarak,  milletimizin her bir ferdine destek olmaya özel önem verdik. Sosyal  koruma kalkanı altında yaklaşık 26 milyar liralık bir kaynağı,  karşılıksız olarak milletimizin istifadesine sunduk. Bayramlarda  verdiğimiz biner liralık ikramiyelerine ek olarak, bu dönemde  emeklilerimizin en düşük maaşını bin 500 liraya çıkardık. İstihdamı  korumak amacıyla pek çok destek programını hayata geçirdik. Kısa  çalışma ödeneği yanında, işini kaybeden veya ücretsiz izne çıkartılan  çalışanlarımıza yönelik nakdi destek ödemelerinin sürelerini uzattık.
Türkiye Cumhuriyeti devletinin imkânlarını, 83 milyon vatandaşımızın  her birinin emrine sunarak, geleceğimize güvenle bakabilmemizi  sağladık. Milletimizin, kendisine sunduğumuz imkânları,  çalışkanlığıyla, gayretiyle, üretkenliğiyle, büyük ve güçlü Türkiye  idealimize daha büyük katkılara dönüştüreceğinden en küçük bir  şüphemiz yoktur.”

“EVLATLARIMIZA YENİ ZAFERLER MİRAS BIRAKACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk tarihine zaferler ayı olarak geçen Ağustos ayına girilmek üzere olduğuna işaret ederek, “İnşallah,  evlatlarımıza yeni zaferler miras bırakacağız. Irak ve Suriye’den Libya’ya uzanan geniş bir alanda süren mücadelemizi, hem kendimiz, hem  bu ülkelerdeki dost ve kardeşlerimiz için zaferle neticelendirmekte  kararlıyız” vurgusunda bulundu.

“Doğu Akdeniz ve Ege’deki haklarımızı korumak için başlattığımız  çalışmaları sonuna kadar devam ettireceğiz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Fatih Sultan Mehmet Han’ın  vakfiyesine uygun şekilde, yine bir Cuma günü yeniden ibadete  açtığımız Ayasofya Camii örneğinde olduğu gibi, egemenlik haklarımızı  kullanmakta tereddüt göstermeyeceğiz. Dünyanın neresinde yaşarsa  yaşasın, hangi inanca, kökene, kültüre sahip olursa olsun,  adaletsizliğe, haksızlığa, zulme uğrayan herkesin yanında yer almayı  sürdüreceğiz. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği bizimle olduğu  müddetçe, son nefesimize kadar bu kutlu mücadeleyi yürüteceğiz.
Rabbimden, bu mübarek günler hürmetine, milletçe Sıratı Müstakim üzere  işimizi kolaylaştırmasını, yüreğimizi ferahlatmasını, gayretimizi ve  gücümüzü artırmasını niyaz ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı için yollara çıkan tüm  vatandaşlardan trafik ve sağlık kurallarına titizlikle riayet  etmelerini istirham ederek, “Bayram sevincimize gölge düşürmemek,  yürekleri yakmamak, insanımızı ve ülkemizi dermansız bırakmamak için  hep birlikte lütfen daha dikkatli, daha sorumlu davranalım. Bir kez  daha Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize esenlik,  dünyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun”  sözleriyle mesajını tamamladı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.