Esad, Erdoğan için ağır konuştu

Esad, Erdoğan için ağır konuştu

Suriye lideri Esad, yeni meclis açılışında yaptığı konuşmada, Erdoğan'a yüklendi, "Türkiye teröristleri ülkemize sokuyor, Halep Erdoğan'ın hayallerine mezar olacak," dedi.

A+A-

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, yeni meclisin açılışında konuştu. Son süreci değerlendiren Esad, kendilerini mezhepçi bir anayasa yapmaya zorladıklarını, ancak yeni anayasayı bu meclisin yapacağını söyledi. Gazeteci Hasan Sivri'nin aktardığına göre, Cenevre müzakerelerindeki muhalefeti de eleştiren Esad, buradakileri "dünyanın en geri kalmış ülkelerine bağlı olmakla" suçladı.

Suriye ulusunun birliğinin coğrafi sınırlarla belirlenmediğini söyleyen Esad, Suriye'nin sınırlarına saygı duyduğunu söyleyen bazı ülkelerin, Suriye'yi mezhep temelinde bölmeye gayreet ettiğini sözlerine ekledi.

Halep'teki silahlı gruplara yönelik operasyonun sinyalini de veren Esad, Erdoğan ve Türkiye'ye yönelik sert sözler sarf etti.

"Suriye'de kaybeden Erdoğan rejimi Halep'e yoğunlaştı" diyen Esad, Halep'in "Erdoğan'ın hayallerine mezar olacağını" söyledi.

Esad ayrıca, Türkiye'yi "teröristleri Suriye'ye sokmakla" suçladı ve Suriye'de siyasi çözüm için terörizmin tamamen yok edilmesi gerektiğini  kaydetti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.