Etiler Marmaris’te franchise sırası

Etiler Marmaris’te franchise sırası

Türkiye ekonomisinde yaşanan gelişmeler Hızlı Yiyecek (Fast Food) sektörüne girmek isteyen girişimci sayısını patlattı. Sektörün en eski markalarından Etiler Marmaris’e geçtiğimiz 3 ayda 550 kişi franchise alma koşullarını görüşmek için başvurdu

A+A-

Hızlı yiyecek (Fast Food) sektörünün en eski markalarından olan Etiler Marmaris ile “Franchise görüşmeleri” yapmak isteyen yatırımcıların sayısı geçtiğimiz 3 ayda 550’ye ulaştı; bu sayı, 2017’nin aynı döneminde sadece 150 kişiydi.

Yaşanan “talep patlamasını” değerlendiren Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, “Hızlı talep artışı markamıza duyulan güveni gösteriyor, bu güven bizi mutlu ediyor”,diyerek şunları söyledi:

“Etiler Marmaris faaliyet gösterdiği sektörde Türkiye’nin tanınmış markaları arasında yer alıyor. Altyapısı gelişmiş, kurumsallaşma düzeyi yüksek olan şirketimizle çalışmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Özellikle, ekonomik daralmadan olumsuz yönde etkilenen inşaat, tekstil, ayakkabı, makine gibi sektörlerde faaliyet gösteren yatırımcıların markamıza ilgisi var. Etiler Marmaris markası ile yapılan yatırımların rantabl olması, peşin satış ve yüksek nakit girdi gibi avantajların bulunması yatırımcı ilgisini artırıyor.”

Marmaris’in Türk Lirası ile franchise vermesinin ve şube kuruluşundan, günlük operasyonun devamlılığına kadar her konuda yatırımcının yanında yer almasının talebin artışının bir başka nedeni olduğunu belirten Çevik, “ Talep edenleri yatırım ve kârlılık koşulları hakkında tek tek bilgilendiriyoruz; şube açma aşamasına gelenlere lokasyon seçiminden, mimari tasarıma kadar destek sunuyoruz” dedi.

Altı yeni şube yolda

Etiler Marmaris açılan yeni şubeler, imzalanan franchise ve master franchise anlaşmaları ile büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 43 olan franchise sayısı 55’e yükselirken, yurt dışı ve yurt içi master franchise sayısı ise 7’ye ulaştı, böylece toplam franchise sayısı 62 oldu.

Şirketin, sözleşmeleri imzalanan, bir bölümü yakın zamanda açılacak olan 6 şubesi bulunuyor. Bu şubelerin dağılımı şöyle: Kağıthane, Pendik Kurtköy, Tuzla Aydınlı, Ordu Sahili, Kayaşehir, Karaman Park AVM. Kağıthane ve Pendik Kurtköy’de inşaat son hızla devam ediyor.

Sağlıklı ve dengeli büyümeyi sürdürmeyi amaçladıklarını belirten Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, şubelerin yatırım ve işletme maliyetlerini daha rekabetçi fiyatlara kavuşturmak amacıyla tedarikçi çeşitlendirmesine gidildiğini ve çok uygun koşullarda yatırım fırsatlarının ortaya çıkartıldığını söyledi.

Franchise seçenekleri

Express, klasik ve concept olmak üzere 3 farklı işletme seçeneği bulunan Etiler Marmaris. lokasyon seçiminin doğruluğundan başlayarak, mimari tasarım, menü oluşumu, eğitimler, personel seçimine kadar tüm sürece dahil oluyor ve şubeyi franchise alan kişiye eksiksiz teslim ediyor. Teslim sonrasında da düzenli olarak şubeyi ve işletmeciliğini denetliyor ve gelişmiş tedarik zinciri ile tedarik sağlıyor.

Etiler Marmaris ile çalışmak isteyenler şirketin web sayfasından franchise koşullarını kolaylıkla öğrenerek yetkili kişilerle iletişime geçebiliyor ve yatırım maliyeti uygun kârlı ve zevkli bir iş ortaklığı süreci için ilk bilgileri alabiliyor.

Franchise bedelleri

Etiler Marmaris’in işletme seçeneklerinin büyüklükleri ve avantajlı franchise bedelleri şöyle:

EXPRESS :

30-70 m2 arası alana sahip, küçük, hızlı sirkülasyonu olan, sıcak satış noktaları.

Franchise bedeli:40.000 TL+KDV

KLASİK:

70-120 m2 arası alana sahip satış noktaları.

Franchise bedeli:70.000 TL+KDV

CONCEPT:

120-+ m2 arası alana sahip, uzun oturumlu, klasik Etiler Marmaris tatları haricinde, bistro menü seçenekli, lüks cafe.

Franchise bedeli: 100.000 TL+KDV

Leyla, Mecnun, Yengen

Etiler Marmaris, ‘Yengen’, ‘Leyla’, ‘Mecnun’ gibi ürünlerinin lisansını almış durumda. Islak hamburgeri ile tanınan Etiler Marmaris şubelerinde işletme tipine göre burgerden salataya, meyve kokteylinden çaya farklı yiyecek ve içecekler bulunuyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.