Euro Bölgesi'nden tehlike sinyalleri

Euro Bölgesi'nden tehlike sinyalleri

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Euro Bölgesi'nde kalıcı ekonomik hasar riski olduğunu söyledi

A+A-

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, yıllardır devam eden eden zayıf büyümenin Euro Bölgesi'nde verimliliği aşındırdığını ve Euro Bölgesi'nin ekonomik sağlığında kalıcı hasar riskini artırdığını açıkladı.

Brüksel Ekonomik Forumu'nda konuşan Draghi, para politikasının tek başına ekonomik sıkıntıları çözemeyeceği görüşünü tekrarladı. Draghi, "Yapısal reformları ertelemek için çok fazla anlaşılabilir siyasi neden var, ancak çok az ekonomik neden var. Reformları ertelemenin maliyeti çok yüksek" diye konuştu. "Karşı karşıya olduğumuz şokların doğası dikkate alındığında, enflasyonun kaçınılabilecekten daha uzun süre hedefimizin altında kalmasına için veremeyiz" ifadelerini kullanan Draghi, "Eğişin altında büyüme kalıcı bir hasara yol açmadan önce üretimin potansiyel seviyesine dönmesini sağlaması için her çabayı göstermemiz gerekiyor" dedi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.