Ev verilecek, Suriye mahalleleri kurulacak

Ev verilecek, Suriye mahalleleri kurulacak

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Suriyelilere verilecek evlerin bedelsiz olacağını ve Suriye mahalleleri kurulacağını açıkladı

A+A-

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Suriyelilerin vatandaşlığa alınması ve TOKİ konutlarına yerleştirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Suriyelilerin TOKİ'nin yaptığı evlere yerleştirilmesi hakkında bilgi veren Canikli, "Suriyeliye TOKİ evi iskan kanunu çerçevesinde verilecek, bir bedel alınmayacak" dedi.

Habertürk'ten Aysun Torun'un haberine göre Canikli şu değerlendirmede bulundu:

TOKİ KONUTLARINA YERLEŞECEKLER, BEDEL ÖDEMEYECEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ konutlarının Suriyelilere verilebileceğini söylemişti. Konu hakkında ayrıntılı bilgi veren Canikli, Suriyelilerin TOKİ konutlarına yerleştirilmesinin mevcut iskan kanunu çerçevesinde yapılacağını belirtti.

SURİYE MAHALLELERİ KURULACAK

Kanun, İçişleri Bakanlığı'na Türk kültürüne bağlı olmayan vatandaşları başka yerlere nakletme yetkisi veriyor. Suriyelilerin de TOKİ evlerine yerleştirilmesi de bu şekilde olacak. Toplu halde bulunan TOKİ konutlarına Suriyelilerin yerleşmesiyle, Suriye mahalleleri kurulacak

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.