Facebook'un karı baklentilerin üzerinde

Facebook'un karı baklentilerin üzerinde

Facebook ikinci çeyrekte 2,06 milyar dolar, hisse başına 71 cent kar elde etti.

A+A-

Sosyal medya platformu Facebook, mobil reklam faaliyetlerinin güçlenmesinin etkisiyle karında ve cirosunda büyüme sağladı.

Facebook ikinci çeyrekte 2,06 milyar dolar, hisse başına 71 cent kar elde etti. Geçen yılın aynı döneminde net kar 719 milyon dolar, hisse başına 25 cent seviyesinde gerçekleşmişti. Tek seferlik harcamalar dışarıda bırakıldığında hisse başına kar 97 cent oldu. Geçen yılın aynı döneminde ise 50 cent seviyesindeydi.

Analistler 2. çeyrekte hisse başına karın 82 cent olacağını tahmin ediyorlardı. Facebook cirosunu da yüzde 59 artırarak 4,04 milyar dolardan 6,43 milyar dolara yükseltti. Analistler 6,02 milyar dolar ciro bekliyorlardı. Facebook kullanıcısı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 1,71 milyar oldu. Her gün düzenli olarak facebook hesabına giriş yapanların sayısı da yüzde 17 artarak 1,1 milyara ulaştı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.