Fenerbahçe hakkında Sayıştay incelemesi

Fenerbahçe hakkında Sayıştay incelemesi

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın isim haklarını 10 yıl için 90 milyon dolar karşılığında Yıldız Holding'e veren Fenerbahçe hakkında Sayıştay soruşturma başlattı

A+A-

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın isim haklarını 10 yıl için 90 milyon dolar karşılığında Yıldız Holding'e veren Fenerbahçe hakkında Sayıştay soruşturma başlattı.

Fenerbahçe Kulübü 03.08.2015 tarihinde Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın isim haklarını 10 yıl için 90 milyon dolar karşılığında Yıldız Holding A.Ş'ye vermiş ve Ülker stada adını yazdırmıştı.

Taraflar arasında bu tarihte yapılan protokol Kamuoyunu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilmişti. Yapılan açıklamada, "Yıllık 9 milyon dolar karşılığında 2015-2016 sezonundan başlamak üzere 2024-2025 sezonuna kadar toplam 90 milyon dolarlık sözleşme imzalanmıştır" denildi.

Taraflar arasında yapılan bu sözleşmenin detayları hakkında Sayıştay'ın inceleme başlattığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, yapılan incelemelerin ardından, Sayıştay Daire Başkanlığı Aralık ayında (2015) sözleşmenin evraklarını Ülker'den istedi.
Sayıştay denetçileri 2014 yılında ise Kalamış hakkında maliyeye şok rapor hazırlayarak, Hazineye ait Fenerbahçe'nin kullandığı 71 bin metrekare yeşil alanın işgal edildiği ve arazi üzerinde kaçak yapılaşmaya göz yumulduğunu tespit etmiş, gereğinin yapılmasını istemişti.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.