Fettah Tamince "FETÖ üyeliği"nden yeniden yargılanabilir

Fettah Tamince "FETÖ üyeliği"nden yeniden yargılanabilir

Bir ödem Gülen Cemaati ile yakınlığını açıkça söyleyen iş insanı Fettah Tamince, ağustos ayında Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu üyeliğine atanmıştı

A+A-

Adalet Bakanlığı, iş insanı Fettah Tamince hakkında "FETÖ üyeliği" suçlamasıyla yürütülen soruşturmada verilen takipsizlik kararına itiraz etti. Bakanlık,  Rixos otellerinin sahibi olan ve turizm ile enerji sektöründe önemli yatırımları bulunan Tamince hakkında verilen takipsizlik kararının kaldırılması için kanun yararına bozma istedi. Bakanlığı talebinin kabul edilmesi halinde Tamince hakkında yeniden soruşturma başlatılacak. Rixos Hotels Grubu Yönetim Kurulu Başkanı da olan Fettah Tamince, ağustos ayında Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yönetim kurulu üyeliğine atanmıştı.

Independent Türkçe'nin haberine göre Fettah Tamince, FETÖ soruşturmaları kapsamında birçok dosyadan hâkim karşısına çıkmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan incelemede Tamince’nin yargılandığı davada Antalya’da 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararlarında isabet görülmediği belirtildi. 

5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 309.maddesi gereğince kanun yararına bozma yetkisini kullanan Adalet Bakanlığı, itirazını dile getirdiği üç klasörü Yargıtay’a gönderdi.

Eğer Yargıtay’ın görevlendireceği ilgili ceza dairesi, Adalet Bakanlığı'nın kararını yerinde bulursa Fettah Tamince’nin FETÖ’den yargılanmasının önü açılacak.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.