Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a misilleme

Feyzioğlu'ndan Erdoğan'a misilleme

TBB Başkanı Feyzioğlu, kendisi davetli olduğu için Yargıtay'daki törene katılmayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 Ağustos resepsiyonuna katılmıyor

A+A-

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, kendisine gönderilen 30 Ağustos resepsiyon daveti konusunda kararını verdi; Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılacak olan ilk 30 Ağustos resepsiyonuna "katılmayacağını" söyledi.

Feyzioğlu, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, resepsiyona katılmama gerekçesini, "çok önceden belirlenmiş bir program" olduğunu söyledi. Feyzioğlu şöyle konuştu:

"Benimki kuşkusuz bir tepki değil. Yarın saat 18.00'da İstanbul Kadıköy'de yapılacak 30 Ağustos yürüyüşüne katılıyorum. ardından da saat 20.00'de konuşmam var. Bunların afişleri bile basıldı. Bu programı iptal etmem mümkün değildi. Yoksa bir tepki değil. Kişilerle olan ilişkim, kurumlarla olan ilişkimi etkilemez. Bu önceden verilmiş sözümüz olmasaydı, elbette ki resepsiyona katılacaktım"

Feyzioğlu, TBB Başkanı olarak daha önceki yıllarda katıldığı gibi, bundan sonra da 29 Ekim resepsiyonuna katılacağını da söyledi.

Feyzioğlu, "29 Ekim resepsiyonuna davet gelmeme olasılığı olabilir mi" sorusuna karşılık ise şu yanıtı verdi: "29 ekim için TTB Başkanı'na davet gelmemesini düşünemem bile. Çünkü bir Cumhurbaşkanı kendisine gelen bir davete kişisel tercihi olarak katılmayabilir. Ama, 29 Ekim gibi bir resepsiyona davet etmemesini düşünmek bile istemem. O zaman bir camiayı tamamen yok saymış olur. Devlet protokolünü de yok saymış olur. Onun polemiğine girmem, spekülasyonunu da yapmam."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.