Fidan gidiyor, MİT'in başına kim gelecek

Fidan gidiyor, MİT'in başına kim gelecek

MİT'in başındaki isim olan Hakan Fidan'ın Tokyo'ya büyükelçi olacağı,yerine Erdoğan'ın güvendiği başka bir ismin geçeceği iddia edildi

A+A-

MİT'in başındaki isim olan Hakan Fidan'ın Tokyo'ya büyükelçi olacağı, yerine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın getirileceği iddiası kulislerde konuşuluyor.

Sözcü gazetesinden Zeynep Gürcanlı, bugünkü köşesinde MİT’teki görev değişikliği iddiasını yazdı. İddiaya göre, MİT’in başındaki isim olan Hakan Fidan’ın Tokyo’ya büyükelçi olarak gideceği, yerine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın getirileceği öne sürüldü.

Gürcanlı’nın konuya ilişkin bugünkü yazısı şöyle:

”Ankara’da bu aralar gündemdeki isim Hakan Fidan…
Türkiye’nin başkentine 4 ay arayla gerçekleştirilen iki terör saldırısının engellenememesi, kamuoyunda MİT için ‘Milli İstirahat Teşkilatı’ yakıştırmalarını başlattı. MİT’in başındaki Hakan Fidan’ı da hedef tahtasına oturttu.
Fidan’ın önümüzdeki günlerde MİT’in başından alınacağı, büyükelçi olarak yurtdışına atanacağı konuşuluyor. Hatta bir ülke telaffuz edilmeye bile başlandı… Hakan Fidan’ın Tokyo’ya Büyükelçi olacağı fısıltısı kulisleri sarmış durumda.
Fidan’ın gidişi kadar, yerine gelecek isim de konuşuluyor Ankara’da. Öne çıkan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın adı. Ancak çok büyük bir sürpriz olabileceğinden de bahsediliyor.
Ne olabilir bu sürpriz? Ergenekon’da adı geçen birinin MİT Müsteşarı yapılması olmasın!” 

 

İlgili Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.