Finansbank'ın yeni sahibi ilk atamayı yaptı

Finansbank'ın yeni sahibi ilk atamayı yaptı

Finansbank'ın QNB'ye devrinin tamamlanmasından soraki ilk üst düzey atama yapıldı

A+A-

Finansbank'ın Katarlı QNB'ye satışının bu yana en üst düzey atama gerçekleştirildi. Bankanın genel müdür yardımcılığına Engin Turhan atandı.

Finansbank'ın Kamu aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklama şöyle:

Bankamız Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı Direktörü olarak görev yapan Sn. Engin Turhan, Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

NBG, Avrupa Merkez Bankası'nın sonuçları Ekim 2015’te açıklanan stres testlerinde belirlenen sermaye açığını kapatmak için Finansbank'taki payının tamamını satışa çıkarmıştı.

Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası Finansbank'ın yurt genelinde 620’den fazla şubesi, 12 binin üzerinde çalışanı ve 5,3 milyonun üzerinde müşterisi bulunuyor.

Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre, 31 Mart 2016 itibarıyle Finansbank’ın aktifleri 32 milyar dolar, kredileri 21,8 milyar dolar, mevduatları 17,3 milyar dolar ve özkaynakları da 3,8 milyar dolar seviyesinde.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.