Fonlar hisse senedine yöneliyor

Fonlar hisse senedine yöneliyor

EPFR Global verilerine göre hisse senedi fonlarına 18 Kasım'a kadar olan bir haftada 27 milyar dolarlık giriş oldu

A+A-

BofA'nın EPFR Global verilerine dayandırdığı notuna göre hisse senedi fonlarına 18 Kasım'a kadar olan bir haftada 27 milyar dolarlık giriş oldu. ETF'lere 21.3 milyar dolar girdi. Tahvil fonlarına 11.9 milyar dolar, nakit fonlara 9 milyar dolarlık kaynak girişi oldu. Değerli metal fonlarından 4.1 milyar dolar ile tüm zamanların en sert çıkışı gerçekleşti

Hisse senedi bölgelerinde yaşanan değişiklikler şu şekilde: ABD hisse fonlarına 9.4 milyar dolar ile üçüncü haftalık giriş oldu. Japonya fonlarına 1.2 milyar dolar giriş oldu. Avrupa'dan 0.3 milyar dolar ile arta arda altıncı haftalık çıkış oldu. Gelişen piyasalar hisse fonları 7.2 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek beşinci kaynak girişini kaydetti.
ABD'de değer hisseleri 3.4 milyar dolar ile Mart ayından bu yana en yüksek girişi kaydetti. Büyük sermayeli şirketlere 2.9 milyar dolar girdi. Küçük sermayeli şirketlerden 0.7 milyar dolar çıktı.

Teknoloji hisselerime 2.4 milyar dolar ile en yüksek altıncı giriş gerçekleşirken, finans sektörü hisselerine 2.1 milyar dolar, enerji hisselerine 1 milyar dolarlık giriş oldu. Tüketici şirketlerinden 0.1 milyar dolar çıktı.
Tahvil fonları arasında önemli gelişmeler: Yatırım yapılabilir seviyedeki tahvil fonlarına 7.9 milyar dolar ile 5 haftanın en yüksek girişi kaydedildi. Yüksek faizli tahvil fonlarına 1 milyar dolar girdi. Gelişen piyasa tahvillerine 3.5 milyar dolar ile en yüksek dördüncü giriş kaydedildi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.