Fransa İngiltere ile hemen boşanmak istiyor

Fransa İngiltere ile hemen boşanmak istiyor

Fransa Ekonomi Bakanı Macron, İngiltere ile AB arasında hızlı bir boşanma istiyor

A+A-

Fransa Ekonomi Bakanı Emmanuel Macron, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden hızla ayrılmasının sağlanmasını ve Avrupa Birliği'nin egemenliğin daha fazla paylaşıldığı bir geleceği inşaa etmek için yolunda ilerlemeye devam etmesini istedi.

Macron yaptığı açıklamada, İngiltere'nin AB'den ayrılması için sürecin uzaması halinde Avrupa'nın Londra ile ticari anlaşmalar konusunda batağa saplanabileceğini söyledi. Macron, İngiltere'nin yapılacak yeni ticari anlaşmalarda avantaj elde etmesi halinde bunun diğer Avrupa ülkelerinin de Birlik'ten ayrılmaya çalışmalarına yol açabileceği uyarısında da bulundu.

Macron, "Bir İngiliz tuzağına düşmemeliyiz" diye konuştu. Avrupa'nın hali hazında İngiltere'ye çok fazla tolerans gösterdiğini, İngiltere'nin AB konusunda referanduma getmesine izin vererek hata yaptıklarını belirten Macron, "Bir ülkenin Avrupa projesini rehin almasına izin vererek hata yaptık" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.