Fransız bankaları Londra'dan çıkabilir

Fransız bankaları Londra'dan çıkabilir

Referandumun İngiltere'nin dünya ticaretindeki rolünü şekillendireceğini belirten Fransa MB, İngiltere'nin AB'den ayrılması durumunda Fransız bankalarının operasyonlarını Avrupa'da başka merkezlere yönlendirebileceklerini söyledi

A+A-

Fransa Merkez Bankası dün yayınladığı yarıyıl risk raporunda, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alması halinde Fransız bankalarının Londra'dan çekilebileceklerini açıkladı. 

Banka, Fransız bankalarının hali hazırda Londra'da bulunan proje ve denizcilik finansmanı operasyonlarının Fransa'ya geri getirebileceklerini ifade etti.

Referandumun İngiltere'nin dünya ticaretindeki rolünü şekillendireceğini belirten Fransa MB, İngiltere'nin AB'den ayrılması durumunda Fransız bankalarının operasyonlarını Avrupa'da başka merkezlere yönlendirebileceklerini belirterek, "Eğer ABD gibi ülkelerden bankaların bağlı ortaklıkları Londra'daki operasyonlarnını diğer Avrupa finans merkezlerine taşırlar ile bu etki daha da büyüyebilir" ifadelerini kullandı. Hem BOE hem de ECB'nin finansal piyasa oynaklığında beklenen artışları yönetmek için donanımlı olduklarını da vurguladı.

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.