Galip Öztürk kara paradan aklandı

Galip Öztürk kara paradan aklandı

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk hakkında yürütülen kara para aklama davasında, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi

A+A-

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk hakkında yürütülen kara para aklama davasında, kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, mayıs ayında işadamı Galip Öztürk'ün, Yusuf ve Seyfettin Maraşlı'nın ölümüyle ilgili 2 kişiyi cinayete azmettirmekten beraatine hükmeden yerel mahkeme kararının bozulmasını istemişti.

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama şu şekilde: 

"Şirketimiz Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk hakkında; VANGD, MEPET ve AVGYO şirketlerinin halka arzında, paranın yasadışı kaynağını gizlemek ve bu gelirleri yasal bir kaynaktan edinmiş gibi göstermek amacıyla yapıldığına ilişkin işlemlere dair yürütülen soruşturma kapsamında T.C. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca suçun işlendiğine dair bulgulara erişilmediğinden, TCK 282. Maddesi kapsamında kalan suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama suçunun işlendiğine dair kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.