# Gedik Yatırım, AKSA için ‘Endeks Üstü Getiri’ tavsiyesini ve hedef fiyatını korudu

- Bağlantı: https://www.borsatek.com/gedik-yatirim-aksa-tavsiyesini-korudu/
- Yayımlanma: 2026-11-05T10:00:43+03:00
- Yazar: Haber Merkezi

Reklam

 [ ⌊Stablex Kare Banner⌉ ](https://track.adform.net/C/?bn=91045298;gdpr=${GDPR};gdpr_consent=${GDPR_CONSENT_50})

  |  🏦 |  Kurum |  Gedik Yatırım |  
 |  📈 |  Hisse |  Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. **(AKSA)** |  
 |  🎯 |  Hedef Fiyat |  **18.50 TL** |  
 |  💹 |  Getiri Potansiyeli |  %77.4 |  
 |  📋 |  Tavsiye |  Endeks Üstü Getiri |  
 |  📅 |  Rapor Tarihi |  2026-11-05 |

---

Gedik Yatırım, 5 Kasım 2026 tarihli araştırma raporunda AKSA hissesini 3Ç26 finansal
sonuçları kapsamında değerlendirerek “Endeks Üstü Getiri” tavsiyesini ve 18,50 TL/
hisse hedef fiyatını korudu. Mevcut fiyat düzeyine göre hedef fiyat, yüzde 77,37
oranında yükseliş potansiyeline işaret etmektedir.

## Hisse ve şirket bilgileri

Kimyasal ürünler sektöründe faaliyet gösteren AKSA, Bloomberg/Reuters’ta AKSA:TI/
AKSA:IS koduyla takip edilmektedir. Raporun yayımlandığı tarihte hisse fiyatı 10,43
TL olarak gerçekleşmiştir. Şirketin piyasa değeri 40.521 milyon TL, firma değeri
ise 63.424 milyon TL düzeyindedir. Fiili dolaşımdaki piyasa değeri 12.967 milyon
TL, ödenmiş sermayesi 3.885 milyon TL olup dolaşımdaki payların oranı yüzde 32’dir.
Yabancı yatırımcı oranı en son veriye göre yüzde 18,27 iken üç ay önceki oran yüzde
18,50 olarak kaydedilmiştir. 52 haftalık fiyat aralığı 8,79-13,28 TL bandında seyretmiştir.

Ortaklık yapısına bakıldığında Akkök Holding A.Ş.’nin yüzde 40,53, Emniyet Ticaret
ve Sanayi A.Ş.’nin yüzde 25,86 ve diğer ortakların yüzde 33,61 paya sahip olduğu
görülmektedir. Aksa ve bağlı ortaklıkları; tekstil, kimya ve diğer sanayi kollarında
ürünler ile hammadde, yardımcı madde ve ara maddelerin üretimi, ticareti ve pazarlamasıyla
ilgilenmekte; bunun yanı sıra elektrik üretim tesisleri kurarak enerji üretimi ve
satışını gerçekleştirmektedir.

## 3Ç26 finansal sonuçları

Şirketin 2026/09 dönemine ait açıklanan finansal sonuçlarına göre net satışlar 3.
çeyrekte geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla yüzde 11,15 artışla 11.686 milyon TL
olarak gerçekleşmiştir. 2026 yılının ilk 9 aylık döneminde ise net satışlar yüzde
17,10 artışla 35.605 milyon TL seviyesine yükselmiştir.

FAVÖK, 3. çeyrekte geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 32,95 artışla 1.683 milyon
TL olarak açıklanmıştır. 2026 yılının ilk 9 ayında ise FAVÖK bir önceki yılın aynı
dönemine göre yüzde 43,62 artışla 6.049 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir. FAVÖK
marjı 3. çeyrekte geçen yılın aynı çeyreğine göre 236 baz puan artışla yüzde 14,4
olurken ilk 9 aylık dönemde 314 baz puan artışla yüzde 17,0’ye çıkmıştır.

Net kâr ise 3. çeyrekte geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 87,96 azalışla 367,39
milyon TL’ye gerilemiştir. 2026 yılının ilk 9 aylık döneminde net kâr bir önceki
yılın aynı dönemine göre yüzde 24,40 düşüşle 2.532 milyon TL seviyesinde kalmıştır.

## Çeyreklik finansal tablolar

  |  TL mn |  2025/09 |  2026/09 |  Δ |  3Ç25 |  4Ç25 |  1Ç26 |  2Ç26 |  3Ç26 |  Δ (y/y) |  Δ (ç/ç) |  
   |  Net Satışlar |  30.404 |  35.605 |  %17,1 |  10.514 |  9.930 |  12.072 |  11.847 |  11.686 |  %11,2 |  -%1,4 |  
 |  Brüt Kâr |  3.827 |  4.792 |  %25,2 |  993 |  2.300 |  1.798 |  1.749 |  1.245 |  %25,3 |  -%28,8 |  
 |  Faaliyet Kârı |  1.233 |  1.702 |  %38,0 |  -11 |  1.319 |  699 |  722 |  281 |  — |  -%61,0 |  
 |  FAVÖK |  4.212 |  6.049 |  %43,6 |  1.266 |  2.911 |  2.121 |  2.246 |  1.683 |  %33,0 |  -%25,1 |  
 |  Net Parasal Pozisyon |  948 |  3.552 |  %274,6 |  442 |  -426 |  1.290 |  1.392 |  870 |  %96,7 |  -%37,5 |  
 |  Net Kâr |  3.349 |  2.532 |  -%24,4 |  3.053 |  1.644 |  764 |  1.400 |  367,39 |  -%88,0 |  -%73,8 |  
 |  Brüt Kâr Marjı |  %12,6 |  %13,5 |  87bp |  %9,4 |  %23,2 |  %14,9 |  %14,8 |  %10,7 |  121bp |  -411bp |  
 |  Faaliyet Marjı |  %4,1 |  %4,8 |  72bp |  -%0,1 |  %13,3 |  %5,8 |  %6,1 |  %2,4 |  252bp |  -368bp |  
 |  FAVÖK Marjı |  %13,9 |  %17,0 |  314bp |  %12,0 |  %29,3 |  %17,6 |  %19,0 |  %14,4 |  236bp |  -455bp |  
 |  Net Kâr Marjı |  %11,0 |  %7,1 |  -390bp |  %29,0 |  %16,6 |  %6,3 |  %11,8 |  %3,1 |  -2.589bp |  -868bp |  
 |  Net Borç |  27.080 |  22.903 |  -%15,4 |  27.080 |  26.037 |  21.567 |  24.382 |  22.903 |  -%15,4 |  -%6,1 |  
 |  Net Döviz Pozisyonu |  -12.549 |  -15.395 |  %22,7 |  -12.549 |  -12.689 |  -14.087 |  -14.285 |  -15.395 |  %22,7 |  %7,8 |  
 |  Net Borç/FAVÖK |  4,8x |  2,6x |  -%46,9 |  4,8x |  3,7x |  2,8x |  2,9x |  2,6x |  -%46,9 |  -%10,4 |

## Sonuç ve değerlendirme

Net kâr, beklentilerin altında kalan faaliyet kârlılığı ve beklenenden düşük net
parasal kazançlar nedeniyle tahminlerin gerisinde kalmıştır. 3Ç26’da satış gelirleri
11,7 milyar TL ile yıllık yüzde 11 artmış ve 11,6 milyar TL seviyesindeki konsensüs
tahminiyle genel olarak uyumlu gerçekleşirken, 11,1 milyar TL seviyesindeki Gedik
Yatırım tahmininin hafif üzerinde açıklanmıştır. FAVÖK 1,68 milyar TL seviyesinde
gerçekleşerek yıllık yüzde 33 artmış, ancak çeyreklik yüzde 25 gerilemiştir. Brüt
kâr marjının beklenenden zayıf seyretmesi nedeniyle FAVÖK; hem 1,91 milyar TL seviyesindeki
konsensüs tahmininin hem de 1,88 milyar TL seviyesindeki Gedik Yatırım tahmininin
altında kalmıştır.

FAVÖK marjı yıllık 2,4 puan artışla yüzde 14,4’e yükselirken, 2Ç26’daki yüzde 19,0
seviyesinden çeyreklik 4,5 puan gerilemiştir. Net kâr yıllık yüzde 88, çeyreklik
ise yüzde 74 düşüşle 367 milyon TL’ye gerilemiştir. 3Ç25 ile yapılan karşılaştırma,
önceki yılda kaydedilen 2,3 milyar TL tutarındaki yatırım faaliyetleri gelirinden
etkilenmiştir. 3Ç26’da net parasal kazançlar yıllık yüzde 97 artışla 870 milyon 
TL’ye ulaşırken, çeyreklik yüzde 37 gerilemiştir.

Net borç, 2Ç26’daki 24,4 milyar TL seviyesinden çeyreklik yüzde 6 düşüşle 22,9 milyar
TL’ye gerilemiştir. Net Borç/FAVÖK oranı da 2Ç26’daki 2,9x ve 2025 yıl sonundaki
3,7x seviyelerinden 2,6x’e iyileşmiştir. Yönetim, 2026 yılı beklentilerini değiştirmemiştir.
Şirket, yaklaşık yüzde 85 kapasite kullanım oranı (±5 puan), 1 milyar USD gelir,
65 milyon USD yatırım harcaması (±10 milyon USD) ve yüzde 15-18 FAVÖK marjı hedeflerini
sürdürmüştür. Şirket, yılın ilk dokuz ayında yüzde 85 kapasite kullanım oranına 
ve yüzde 17,0 FAVÖK marjına ulaşmıştır.

Son üç ayda yaşanan yüzde 17’lik düşüşün ardından AKSA hissesi, 2027 tahmini 6,6x
FD/FAVÖK ve 8,1x F/K çarpanında işlem görmekte olup sırasıyla yaklaşık 8x ve 17x
olan tarihsel ortalamalarının altında bulunmaktadır. Gedik Yatırım, AKSA için Endeksin
Üzerinde Getiri tavsiyesini ve 18,50 TL/hisse hedef fiyatını korumuştur. Raporda
sonuç “SINIRLI NEGATİF” olarak nitelendirilmiştir.

## İşlem hacmi ve hisse performansı

  |  Dönem |  Ortalama İşlem Miktarı (000) |  Ortalama İşlem Hacmi (000 TL) |  Fiyat Aralığı (TL/hisse) |  
   |  1 Hafta |  10.164 |  102.874 |  9,9 – 10,4 |  
 |  1 Ay |  13.565 |  139.711 |  9,9 – 10,8 |  
 |  3 Ay |  16.596 |  183.348 |  9,9 – 12,7 |  
 |  12 Ay |  22.214 |  238.886 |  9,2 – 13,0 |

  |  Dönem |  1 Ay |  3 Ay |  6 Ay |  12 Ay |  
   |  Nominal Getiri (%) |  -1 |  -17 |  -1 |  -9 |  
 |  BIST-100’e Göre Rölatif Getiri (%) |  7 |  -1 |  25 |  -13 |

_Raporda yer alan bilgiler Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme
amacıyla hazırlanmış olup yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlere dayanmakta; tam 
ve doğruluğu garanti edilmemekte ve haber verilmeksizin değiştirilebilmektedir._

_***Bu içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yatırım kararlarınızı almadan 
önce yetkili finansal danışmanlarınıza başvurunuz._

![Rapor Sayfası 1](https://i3.wp.com/www.borsatek.com/app/uploads/2026/11/aksa-sayfa-
1.webp)

 
 ⌊Rapor Sayfası 2⌉

 [📎 Orijinal raporu indir (PDF)](https://www.borsatek.com/app/uploads/2026/11/AKSA-rapor-2026-11-05.pdf)
