Global Yatırım, Malaga Limanı'ndaki payını artırdı

Global Yatırım, Malaga Limanı'ndaki payını artırdı

Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding Malaga Kruvaziyer Limanı’nın çoğunluk hissesine sahip oldu

A+A-

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, küresel liman ağında bulunan Malaga Kruvaziyer Limanı’ndaki hisse payını artırdı. Şirketin  limandaki payı yüzde 49.6’dan yüzde 62’ye yükseldi.

Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi ve Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding, mümkün ve kendi takdirince  uygun gördüğü durumlarda portföyündeki varlıkların azınlık hisselerini  piyasa değeri üzerinden satın alma stratejisine devam ediyor. Global Ports Holding’in ana hissedarı olduğu Creuers del Port de Barcelona
SA, Malaga Liman Başkanlığı’nın Malaga Kruvaziyer Limanı’nda sahip  olduğu yüzde 20’lik payını 1.5 milyon euro bedelle satın aldı.

Satın alma ile birlikte Creuers del Port de Barcelona SA’nın Malaga Kruvaziyer Limanı’ndaki payı yüzde 100’e çıkarken, GPH’nin Malaga Kruvaziyer Limanı’ndaki efektif payı ise yüzde 49.6’dan yüzde 62’ye yükseldi.  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.