'Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı'

'Gökçek Ankara'yı parsel parsel sattı'

Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasındaki suçlamalar sürüyor. Arınç, Ankara'yı parsel parsel sattığını iddia ettiği Gökçek'e"haysiyetli bir insan değildir" dedi

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek'in, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'a "Derhal istifa et" çağrısına Arınç'ın yanıtı "Gökçek görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir" oldu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecinde İzleme Heyeti oluşturulmasına karşı olduğunu söyleyen ve Dolmabahçe açıklamasını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Unutulmasın bu ülkede hükümet var" demişti.

Arınç'ın bu sözlerini resmi Twitter hesabından eleştiren Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ise şunları yazmıştı:
"Arınç'ın çıkışı paralel yapının talimatıyla olmuştur. Bülent Arınç gibi dava adamı olduğunu söyleyen bir kişinin fitne ateşini yakacak böyle bir söylemi söylemesi başka türlü izah edilemez. Bülent Arınç'a şu andan itibaren düşen görev, önce hükümet sözcülüğünden sonra da başbakan yardımcılığından derhal istifa etmesidir."

Dün akşam Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, Gökçek'in istifa çağrısına "Terbiyesizce bir açıklama" dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim görevden alınmamı istenilen kadar benim haysiyetli bir insan değildir. Zamkla yapışmış koltuğa bir insan değilimdir. Benim bir sevdam vardır ama makam sevdası değildir. Adama kandırma değil, çıkar ilişkisi değil birilerini yaptığı gibi."

'Oğlunun milletvekili adaylığını netleştirmek istiyor'

İstifa çağrısına yönelik Gökçek'e "Senin hakkın değil, haddin değil. Okkalı cevap vermemi aklıma getirdim ama yapamayacağım" diyen Arınç, şu ifadeleri kullandı:

"Gökçek oğlunun milletvekili adaylığını netleştirmek istiyor. Birilerine yaranmak istiyor. Ahmet Hakan denen kişi ailemle ilgili bir yazı yazmış. Onu kendine delil olarak kabul ediyor. Ahmet Hakan beyi Gökçek'ten çok önce tanırım. Kendisini çok eleştirmiş bir insanım ama Sayın Hakan Gökçek'ten çok daha namusludur, şereflidir. Ahmet Hakan gazetecilik yapıyor, bu (Gökçek) ise tetikçilik."

'Ankara'yı parsel parsel sattı'

Arınç ayrıca Gökçek'i "Ankara'yı parsel parsel satmakla" suçladı ve ekledi:
"Ben sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Ben buyum. Her şeyimle karşınızdayım. Amerika'ya giden benim, ben bunları gizlemedim ki. Ama Gökçek bunlardan daha fazlasını yapmıştır. Bu yapının kucağında oturmuş, bu yapıya Ankara'ya parsel parsel satmıştır. Zengin işadamlarına okul yaptırmıştır. Biz o zaman devletin imkanlarını bu yapı için onların kucağına bırakmadık. Gökçek'in adaylığına o zaman itiraz ettim."

"2009 seçimlerinde de, 2014 seçimlerinde de Gökçek'in adaylığına itiraz ettim, artık yeter dedim, Ankara'ya yakışmıyor dedim. Yeni bir başkana ihtiyacımız vardır dedim. O günden kalan bir hıncını bir şekilde çalışıyor. 8 Haziran'a kadar müsaade. Hesabını sorarım Gökçek'ten. Birileri de kuklacılık yapıp bunu kullanırsa benim kulaklarım iyi duyar teşhir ederim."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.