Goldman Sachs faiz tahminini değiştirdi

Goldman Sachs faiz tahminini değiştirdi

Goldman Sachs'a göre Fed bu yıl 3 faiz artırımı yapacak

A+A-

Goldman Sachs, Fed'in bu yıl yapacağı faiz artırımı sayısına ilişkin tahminini düşürdü. Daha önce Fed'in 2016'da 4 faiz artırımı yapacağını öngören Goldman Sachs, Mart ayında faiz artırımı yapılmayacağına inandıklarını belirterek faiz artırım sayısı tahminini 3'e indirdi. 

 

Goldman Sachs'a göre Fed, Haziran ayına kadar faiz artırmayacak. Ancak piyasa şartlarında ciddi şekilde iyileşme yaşanması halinde Nisan ayında faiz artırımının tartışılabileceğini de vurguladı.

Goldman Sachs dün yayınladığı raporda, "Gelen ekonmik veriler FOMC'nin ortaya koyduğu görünüm ile genel olarak tutarlı görünüyor, ancak finansal şartlar kayda değer şekilde sıkılaştı. Yetkililer, daha fazla veri elde etmek ve piyasa gelişmelerini izlemek için daha fazla zaman ayırma eğilimindeler" ifadelerine yer verdi.

Raporda, Fed'den bu yıl 3 faiz artırımı beklentisinin, hali hazırda piyasanın bu yıl faiz artırımına yüzde 50 ve faiz indirimine
yüzde 25 olasılık verdiği fiyatlamaların üzerinde olduğunu da vurguladı.
 

Etiketler : , , , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.