Gong sukuk için çalacak

Gong sukuk için çalacak

İslam Kalkınma Bankası'nın sukukları 28 Kasım 2014 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı'nda işlem görmeye başlayacak

A+A-

Borsa İstanbul, aralarında Türkiye'nin de pay sahibi olduğu İslam Kalkınma Bankası'nın yurt dışında işlem gören ilk aşamada toplam 6.050.000.000 ABD Doları değerindeki Sukuklarını, 28 Kasım 2014 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı'nda nitelikli yatırımcılar arasında alım - satıma açmaya hazırlanıyor.

Borsa İstanbul, ilk defa uluslararası bir finans kuruluşunun sukuklarını (kira sertifikaları) Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı'nda nitelikli yatırımcılar arasında alım satım işlemlerine açıyor. İstanbul'un uluslararası finans merkezi olması yolunda büyük bir öneme sahip olacak olan sukuklar, Borsa İstanbul'da alınıp satılmaya başlanacak.
Gong töreninden önce Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. M. İbrahim Turhan ve H.E İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmad Mohamed Ali Al Madani açılış konuşması yapacak.

Gong Töreni ile İşlem Görmeye Başlayacak

Türkiye'nin de yüzde 6,5 oranla pay sahibi olduğu ve toplam 56 ülkenin ortaklığı bulunan İslam Kalkınma Bankası'nın, uluslararası derecelendirme şirketleri tarafından AAA ve Aaa notları ile derecelendirilmiş, halen Londra Borsası, Malezya Borsası ve NASDAQ Dubai Borsası'nda işlem gören, 2019 yılı Eylül ayına kadar farklı vadelerde, ilk aşamada toplam 6 milyar 50 milyon ABD Doları değerindeki altı farklı sukuk, 28 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek gong töreni ile Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı'nda nitelikli yatırımcılar arasında işleme açılacak.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.