Gözaltına alınan başkan Melih Gökçek mi

Gözaltına alınan başkan Melih Gökçek mi

FETÖ soruşturmaları kapsamında Ak Partili büyükşehir belediye başkanlarından birinin gözaltına alındığı, 3 saat Emniyet'te misafir edildiği ileri sürüldü

A+A-

FETÖ soruşturmaları kapsamında Ak Partili büyükşehir belediye başkanlarından birinin gözaltına alındığı, 3 saat Emniyet'te misafir edildiği ileri sürüldü. 

Haber, Sözcü gazetesinde. Ankara kulislerini yakından takip eden Veli Toprak imzasıyla yer aldı ve daha sonra çok sayıda internet sitesi tarafından alıntılandı. Haberde gözaltına alınan ve 3 saat Emniyet'te misafir edilen belediye başkanının ismi verilmese de bazı ipuçları, sosyal medyada söz konusu başkanın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek olduğu değerlendirmeleriyle paylaşıldı. 

İşte gazetedeki o haber

" FETÖ soruşturmasının ‘siyaset ayağı' konusunda çarpıcı bir gelişme yaşandı. Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, AKP'li büyük bir şehrin belediye başkanı gözaltına alındı. Yaklaşık 3 saat Emniyet'te ‘misafir' edildi.

SADECE 3 SAAT SÜRDÜ

Başkanın adamları ve Genel Merkez devreye girdi ve ‘partiye büyük zarar verir' denilerek serbest kalması sağlandı. Kritik gözaltı 16 Eylül Cuma günü yaşandı. FETÖ soruşturmasında adı sık sık geçen ve FETÖ'cülere ‘imar desteği' vermekle suçlanan belediye başkanı, 15 Temmuz'dan sonra sık sık FETÖ aleyhine konuşmalarıyla da dikkat çekiyordu.

SÖZCÜ'nün edindiği bilgiye göre AKP'li başkanın gözaltı macerası sadece üç saat sürdü. Başkanın ekibi gözaltından sonra parti genel merkezine bilgi verdi. Hem genel merkez hem de başkanın adamları üst düzey bazı görüşmelerde bulundu.

‘ZARAR GÖRÜRÜZ'

Yapılan ikili görüşmelerde başkanın önemli bir konumda olduğu, onun böyle bir suçlama ile gözaltına alınmasının AKP'ye büyük zarar vereceği yorumları üzerinde duruldu. Üst düzey temasların ardından AKP'li başkan serbest kaldı. Gözaltına alınması ve sonrasında yaşanan gelişmeler de kamuoyuna yansımadı.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.