Gözde Girişim Farmamak için izin aldı

Gözde Girişim Farmamak için izin aldı

Gözde Girişim, Farmamak Ambalaj Maddeleri ve Ambalaj Makineleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. hisselerinin devri için RK'dan izin aldı

A+A-

Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.tarafından daha önce KAP'a yapılan açıklamada,  yüzde 100 oranında sermaye payı ile hâkim hissedarı olduğu İsmet Ambalaj Yatırımları A.Ş.'nin, Farmamak Ambalaj Maddeleri ve Ambalaj Makineleri Sanayii ve Ticaret A.Ş.'de sahip olduğu toplam sermayenin yüzde 100'üne tekabül eden 38.930.000 TL nominal değerli payların Klöckner Pentaplast Group'a 136 milyon TL karşılığında satışına ilişkin Hisse Devir Sözleşmesinin imzalandığını bildirmişti.

Açıklamada, hisse devrinin, Rekabet Kurumu ve ilgili idari kurumlardan gerekli izinlerin alınması sonucunda gerçekleşeceği belirtilmişti. Nihai satış bedelinin ise kapanış tarihinde fiyat düzeltmeleri sonucunda belirleneceği ifade edilmişti.

Şirketin bugünkü KAP açıklamasında, dolaylı bağlı ortaklıklarından Farmamak Ambalaj Maddeleri ve Ambalaj Makineleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının Klöckner Pentaplast Group tarafından devralınması işlemine Rekabet Kurumu'nun 23.09.2016 tarihli ve 16-31/536-237 sayılı kararıyla izin verildiği bildirildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.