Gülen Cemaati Koç'un evinde kuruldu!

Gülen Cemaati Koç'un evinde kuruldu!

Bir dönem Fethullah Gülen’in en yakınlarından biri olan ve askerlerin ‘imam’lığını da yapan Yeni Akit yazarı Latif Erdoğan, Cemaat’in ABD tarafından Vehbi Koç'un evinde kurdurulduğunu ileri sürdü.

A+A-

Bir dönem Fethullah Gülen’in en yakınlarından biri olan ve askerlerin ‘imam’lığını da yapan Yeni Akit yazarı Latif Erdoğan, Cemaat’in ABD tarafından kurdurulduğunu ileri sürdü. Latif Erdoğan, Gülen'in bir dönem Ankara'da "Vehbi Koç'un evinde Fuat Doğu'dan aldığı direktiflerle cemaat örgütlenmesine girdiğini"söyledi.

CNN Türk’te Didem Arslan Yılmaz’ın programına katılan Erdoğan, Gülen Cemaati’nin bir dönem MİT tarafından destek gördüğünü belirterek, “Bu konuda kesin bir ifade kullanmak istiyorum. MİT, bir dönem Gülen Cemaati’ni destekledi. Cemaat’i, MİT aracılığıyla ABD kurdurmuştur” diye konuştu.

TSK içerisinde yüzde 80-90 civarında Gülen Cemaati mensubu askerin olduğunu öne süren Erdoğan, sözlerine, “Bunlar, küçük yaşlardan itibaren ‘Ben kullanılmaya hazırım’ mantığında insanlar. Bu mantıkla yaşayan biri için her şey söylenebilir” dedi.

Latif Erdoğan, Gülen'in bir dönem Ankara'da "Vehbi Koç'un evinde Fuat Doğu'dan aldığı direktiflerle cemaat örgütlenmesine girdiğini" de söyledi. Bu sözler sosyal medyada da yankı uyandırdı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum