Gülen, Erdoğan'ı zehirlemeye çalışmış

Gülen, Erdoğan'ı zehirlemeye çalışmış

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "FETÖ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamı ve özel hayatını yakından takip ederek zehirleme girişiminde bulundu" dedi

A+A-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "FETÖ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamı ve özel hayatını yakından takip ederek zehirleme girişiminde bulundu" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bugün gazetesinden Fatin Dağıstanlı ve Müjgan Özyurt'a açıklamalarda bulundu. “FETÖ'nün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı zehirleme girişiminde bulunduğunu” söyleyen Müezzinoğlu, “FETÖ, Türkiye'yi içeriden çökertmek için strateji geliştirdi” diye konuştu. Müezzinoğlu, “FETÖ’nün Erdoğan'ın makamını ve özel hayatını yakından takip etmesinin bu zehirleme girişimi ve çökertme stratejisinin göstergesidir” ifadesini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, "İyi işler yapmak isteyenlere karşı bu girişimler her dönem yapıldı. Bunu Cumhurbaşkanı'mız fark edince 'Haşhaşi' benzetmesi yapmıştı. Devleti içeriden çökertmek için stratejiler geliştirdiler. Sinsice başardılar. Koyun postuna bürünmüş kurt gibiler" dedi.

Fethullah Gülen'in sağlık sorunlarını ileri sürerek ABD'den Türkiye'ye dönmediğini hatırlatan Müezzinoğlu, "Bu, Türkiye'ye yapmış olduğu ihanete kılıf uydurmaktan başka bir şey değil. Gelsin biz ona bütün tedavileri uygularız. Ama ülkeye ihanet ettiyse bunun bedelini de ödemeye hazır olmalı. Burası senin vatanınsa gel vatanında öl. Vatan hasretiyle ilgili birçok vaaz veriyor. Vatan hasretiyse buyursun gelsin" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.