Gurbetçilerin Türkiye'deki serveti araştırılıyor

Gurbetçilerin Türkiye'deki serveti araştırılıyor

Hollanda gurbetçilerin Türkiye’deki mal varlığını araştırıyor

A+A-

Hollanda’da asgari geçim yardımı ödeneği alan gurbetçilerin kendi ülkelerinde sahip oldukları mal varlıkları araştırılıyor.

İlk belirlemelere göre 43 kişinin yanlış beyanından dolayı Hollanda’da aldıkları asgari geçim yardımı ödeneği kesildi. Utrecht Belediyesi VVD partili meclis üyesi Judith Tielen, kendi ülkelerinde evleri olan kişilerin Hollanda’da ödenek alma hakkına sahip olmadıklarını, bu durumda bir dolandırıcılığın söz konusu olduğunu ve bu kişilerin kesinlikle cezaya çarptırılması gerektiğini savundu.

Ülkenin Yolsuzluk ve Dolandırıcılıkla Mücadele Kurumu, 2014 ile 2015 yıllarında belirlenen riskli grupları inceliyor. Riskli grupların Hollanda’da doğmayan ve yurtdışında 28 günden fazla kalan kişilerden oluştuğunun altı çiziliyor.

Hollanda’da mal varlığının sıkı denetim altında tutulmasının yurtdışında da aynı şekilde uygulanması isteniyor. Diğer bir yönden ödenek alan Türk vatandaşlarının üçte birinin Türkiye’de mal varlığı olduğu da savunuluyor.

r

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.