Halka açık bir şirkette hacizler başladı

Halka açık bir şirkette hacizler başladı

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan halka açık konumdaki Royal Halı’da hacizler başladı

A+A-

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan halka açık konumdaki Royal Halı’da hacizler başladı

Borsa İstanbul, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan halka açık konumdaki Royal Halı’yı ‘Yakın İzleme Pazarı’na aldı. Royal Halı’nın bağlı bulunduğuNaksan Holding’in sahipleri geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı.

Konu ile ilgili, Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Royal Halı’nın (Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. ve Tic. A.Ş.) vadesi geçmiş bir dizi borcu bulunuyor. Yine, vadesi gelmediği halde, şirketin geri çağrılan finansal borcu da bulunuyor.

MAKİNELERE REHİN KONULDU

Öte yandan, finansal kuruluşların bir kısmı, alacaklarını tahsil etmek için şirket aleyhine haciz işlemi başlattı. Bir alacaklı tarafından da, bazı makine ve ekipmanlar üzerine rehin konuldu.

AÇIKLAMA YAPMA YETKİMİZ KALMADI

Borsa İstanbul açıklamasında, şirketin yaşadığı tüm bu durumlara karşı KAP’a açıklama yapılmadığı belirtildi. Royal Halı’dan yapılan açıklamada ise, şirketin yönetim kurulu başkanı Taner Nakıboğlu ve yönetim kurulu üyesi Cahit Nakıboğlu’nun tutuklandıkları hatırlatılarak ‘Adı geçen kişilerin elektronik sertifikaları ile KAP'da açıklama yapılması nedeniyle KAP'da açıklama yapma olanağımız şu an için kalmamıştır” denildi.

'YAKIN İZLEME PAZARI’NA ALINDI

Borsa İstanbul, ilgili yönergeye hatırlatmada bulunarak, şirketin uyarılarak, ‘Yakın İzleme Pazarı’na alındığını duyurarak şu açıklamayı yaptı: “Şirketin uyarılarak paylarının Yakın İzleme Pazarı'na alınmasına ve bu uyarının Yönergenin 32 incimaddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendi kapsamında birinci uyarı olarak sayılmasına, pazar değişikliğine ilişkin Yönetim Kurulu kararının alınmasından itibaren izleyen iş günü seans sonuna kadar payların işlem sırasının kapalı kalmaya devam etmesine ve ikinci iş gününden itibaren payların Yakın İzleme Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar vermiştir.”

İSO 500 LİSTESİNDE YER ALIYOR

Naksan Holding’in çoğunluk hissedarı olduğu Royal Halı 12 yıl kadar önce üretime başladı. Türkiye genelinde 200’ü aşkın showroom ve bin 300’e yakın satış noktasında ürünleri satılan Royal Halı, İstanbul Sanayi Odası’nın son açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alıyor.

SAHİPLERİ TUTUKLANDI

Royal Halı’nın sahipleri Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı. Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada iki ismin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında tutuklandıkları açıklanmıştı. (Hürriyet)

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.