Halkbank: Bizi yıpratmaya çalışıyorlar

Halkbank: Bizi yıpratmaya çalışıyorlar

Halkbank bazı internet sitelerinde, İsrail ile ilgili bir haberin kendi web sayfasında rutin olarak kullanılmasına rağmen kötü niyetli sonuç çıkarıldığını belirterek hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı

A+A-

Halkbankası bazı internet sitelerinde, İsrail ile ilgili bir haberin kendi web sayfasında rutin olarak kullanılmasına rağmen kötü niyetli sonuç çıkarıldığını belirterek hukuki yollara başvuracaklarını açıkladı.

Halkbankası bugün yaptığı açıklamada, "Kürt petrolünün Türkiye üzerinden İsrail'e taşındığı ve Gazze'yi vuran savaş araçlarının yakıtının Türkiye'den sağlandığı yönünde, Bankamızın kendi web sayfasından açıklama yaptığına dair haber ve yorumlara yer verilmiştir.

Tüm bu iddialar gerçek dışı ve kasıtlıdır" ifadesi kullanıldı. Halkbank'tan konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Geçtiğimiz hafta sonu bazı internet sitelerinde, Kürt petrolünün Türkiye üzerinden İsrail'e taşındığı ve Gazze'yi vuran savaş araçlarının yakıtının Türkiye'den sağlandığı yönünde, Bankamızın kendi web sayfasından açıklama yaptığına dair haber ve yorumlara yer verilmiştir.

17 Aralık sürecinde ve sonrasında bu nitelikteki haber ve yorumlarla, ülkemizin yükselen ekonomik değerlerinden biri olan Bankamızın adının "ısrarla" çeşitli spekülasyonlara karıştırılmak istendiği kamuoyunun da bilgisi dahilindedir. Yurt içinde ve yurt dışında bir takım odaklarca yapılan bu hedefli saldırılar, Bankamızın yükselmesine ve gelişmesine asla engel olamayacaktır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki, Foreks Bilgi İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından hazırlanan bazı haberler diğer halka açık şirketlerde olduğu gibi Bankamızın web sayfasında da yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla yer alabilmektedir. Bu durum haberi yapan internet sitesince de çok iyi bilinmesine rağmen, meslek etiği ve ahlâkı gözetilmeden maksatlı bir şekilde olay çarpıtılarak bir algı yaratılmaya ve dünyanın gözünün önünde cereyan eden Gazze'deki katliamlarla Bankamızın adı aynı kare içinde anılmaya çalışılmaktadır. 

Bilindiği gibi Bankamız, hisseleri Borsada işlem gören, halka açık bir şirkettir. Bundan böyle bu tür çarpıtma haberleri yayımlamak ve yayılmasına sebebiyet vermek suretiyle Bankamızı yıpratmaya çalışanlar hakkında hukuki ve cezai başvurularda bulunulacaktır."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.