Halkbank katılım bankasından neden vazgeçti

Halkbank katılım bankasından neden vazgeçti

Katılım bankası kuruluş izninin iptali için BDDK'ya başvuran Halkbank'ın iptal gerekçesi belli oldu

A+A-

Katılım bankası kuruluş izninin iptali için BDDK'ya başvuran Halkbank'ın iptal gerekçesi belli oldu. Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu, "Çalışmalar hukuki gerekçelerle ertelendi, yeni bir formül üzerinde çalışıyoruz" dedi. Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Halkbank'ın katılım bankası kurma çalışmalarının hukuki gerekçelerle ertelendiğini ve sermaye artışına gerek kalmadan yeni bir formül üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Halkbank, 15 Ekim'de KAP'a yaptığı açıklamada bağlı ortaklığı şeklinde kurulmasına karar verilen ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) kuruluş izni alınan katılım bankasının kuruluş izninin iptal edilmesi için BDDK'ya başvurduğunu bildirmişti. Ancak nedeni konusunda bilgi yer almamıştı.

'Sermaye artışına gerek kalmadan yeni bir formül üzerinde çalışıyoruz'

İstanbul'a yapılacak üçüncü havalimanının finansmanı için düzenlenen imza töreninde Reuters'ın sorusu üzerine Taşkesenlioğlu, "Halkbank'ın katılım bankası kurma çalışmaları hukuki gerekçelerle ertelendi, sermaye artışına gerek kalmadan yeni bir formül üzerinde çalışıyoruz" dedi.

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.