Halkbank lüks otelini satacak

Halkbank lüks otelini satacak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kredilerin tahsil edilmesi için Halkbank'ın Kasım 2015$te ihale ile aldığı Mardan Palace otelini satacağını söyledi

A+A-

Azeri iş adamı Telman İslamov tarafından yaptırılan ve görkemli bir törenle hizmete açılan dünyaca ünlü Mardan Palace otelinin yeniden satılması gündeme geldi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, kredilerin tahsil edilmesi için otelin satılacağını açıkladı.

Geçtiğimiz Kasım ayında 719 milyon lira bedelle ihaleye çıkarılan ve Halkbank tarafından 360 milyon 50 bin lira bedelle satın alınan Mardan Palace otelinin satış ihalesinin iptali için AST İnşaat tarafından dava açılmıştı.

TBMM gündemine taşınan lüks otelin durumuna ilişkin CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen tarafından hazırlanan 8 soruluk önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, otelin zararda olduğunu, etkin bir şekilde işletilemediğini ve kamu bankası eli ile işletilmesinin doğru olmayacağını bu sebeple de satılarak bankanın var olan alacaklarının tahsil edileceğini belrtti ve Mardan Palace otelini Halkbank'ın işletmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.