Halkbank üst yönetiminde değişiklik

Halkbank üst yönetiminde değişiklik

Sezai Uçarmak, Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi. Uçarmak, 2019'un Ocak ayında, Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Ticaret Bakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

A+A-

Sezai Uçarmak, Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirildi

Halk Bankası üst yönetiminde yeni bir atama yapıldığı duyuruldu. Atamayla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamaya göre, banka Yönetim Kurulunca alınan kararda Sezai Uçarmak'ın Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verildiği kaydedildi.

Sezai Uçarmak kimdir?

Sezai Uçarmak, 1964 yılında Ordu- Korgan’da doğdu. İlkokulu Korgan’da ortaokul ve liseyi Samsun’da 1983 yılında tamamladı. Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1987’de bitirdi. Aralık/1987’de Maliye ve Gümrük Bakanlığı Gümrük Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Kasım 2011’de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanan Uçarmak, 2015-Şubat ayından 2019-Ocak tarihine kadar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Vekilliği yaptı. Uçarmak, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti Ordu Milletvekili aday adaylığı için de başvurmuştu. Uçarmak, 2019'un Ocak ayında, Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla Ticaret Bakan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.