Her 4 Çinliden 3'ü internetten alışveriş yapıyor

Her 4 Çinliden 3'ü internetten alışveriş yapıyor

Çin'de online alışveriş yapan kullanıcı sayısı 610 milyona ulaştı

A+A-

Xinhua Haber Ajansı, 2 Mart Cumartesi günü, Çin'de internetten alışveriş yapanların sayısının 2018 Aralık ayı itibariyle 610 milyona ulaştığını bildirdi. Geçtiğimiz yıla kıyasla, online alışveriş yapan kullanıcı sayısı yüzde 14,4 oranında artmış oldu. Öte yandan İnternetin gelişmesine ilişkin son istatistiksel rapora göre, Çin'de tüketici talebi artmaya devam ediyor ve online tüketim piyasası gittikçe olgunlaşıyor. 

İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların oranı toplam Çinli internet kullanıcısı nüfusun yüzde 73,6'sı kadar.

China Internet Network Information Center (Çin İnternet Şebekesi Enformasyon Merkezi)'nin açıkladığı rapora göre 592 milyonu aşkın insan cep telefonunu kullanarak alışveriş yaptı. Bu, 2017 Aralık ayına kıyasla yüzde 17,1 oranında bir artış ifade ediyor ve cep telefonundan internet kullanan toplam nüfusun yüzde 72,5 kadarını oluşturuyor.

Raporda, "tüketicilerin daha yüksek kaliteli ürünlere yönelen talebi ve satıcıların daha geniş bir mal ve hizmet seçimi sunmaları Çin'in internete dayalı alışveriş sektörüne yeni canlılık katmış ve 2018'de büyümeye katkı sağlamıştır" denildi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.