Hillary Clinton, Trump' ile arayı açıyor

Hillary Clinton, Trump' ile arayı açıyor

WSJ/NBC tarafından yapılan son ankete göre, Cumhuriyetçi ve Demokrat parti kongreleri öncesinde Trump'ın 5 puan önünde olan Clinton bu farkı 9 puana çıkardı

A+A-

ABD'de Cumhuriyetçi ve Demokrat partilerin Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi için adaylarını belirledikleri kongrelerinin tamamlanmasının ardından yapılan anketler, Donald Trump'ın oy kaybettiğine, Hillary Clinton'un ise güçlendiğine işaret ediyor.

WSJ/NBC tarafından yapılan son ankete göre, Cumhuriyetçi ve Demokrat parti kongreleri öncesinde Trump'ın 5 puan önünde olan Clinton bu farkı 9 puana çıkardı. Kongreler öncesinde yüzde 46'ya yüzde 41 olan kamuoyu desteği, kongreler sonrasında ise yüzde 47'ye yüzde 38 seviyesine geldi. Seçime, Yeşil Parti adayı Jill Stein ve Libertarian Parti adayı Gary Johnson'ın da katılacaklarını dikkate alarak yapılan ankette de Clinton, Trump'ı yüzde 34'e yüzde 43 oy oranı ile geride bıraktı.

Bu ankete göre Johnson'ın oy oranı yüzde 10, Stein'in ise yüzde 5 seviyesinde. Bir ay önce yapılan 4 adaylı ankette ise Clinton'un oy oranı yüzde 41, Trump'ın oy oralı yüde 35, Johnson'unoy oranı yüzde 11 ve Stein'in oy oranı yüzde 6 çıkmıştı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.