Hollanda AB Komisyonu'nun bütçe uygulamalarından rahatsız

Hollanda AB Komisyonu'nun bütçe uygulamalarından rahatsız

Hollanda Maliye Bakanı Dijsselbloem, AB Komisyonu'nun bütçe uygulamalarından endişe duyduklarını söyledi

A+A-

Euro Bölgesi maliye bakanlarının oluşturduğu Eurogroup'un başkanı ve Hollanda Maliye Bakanı Dijsselbloem, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin maliye bakanlarının AB Komisyonu'nun Birlik'in bütçe kurallarını tüm üye ülkelere adil olarak uygulamamasından endişe ettiklerini söyledi.

Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Dijsselbloem, İspanya, Portekiz ve Fransa'nın bütçe açıkları konusunda AB Komisyonu'nun takındığı tavırların Komisyon'un kuralların uygulanmasında öngörülebilirliği ve objektifliği konusunda kuşkuları ortaya çıkardığını vurguladı.

Dijsselbloem, AB Komisyonu'nun bülük ve küçük ülkelere göre farklı uygulamalarının kurallara güveni baltalamakta olduğunu da ifade etti. Dijsselbloem, "Eğer üye ülkeler Komisyon kararlarının anlaşılmasının zor olduğunu, öngörülmesinin zor olduğunu ve objectif olmadığını hissediyorlarsa, bu büyük bir endişe kaynağı" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.