HSBC, Binance'a ödeme yapılmasını engelliyor

HSBC, Binance'a ödeme yapılmasını engelliyor

HSBC, İngiliz müşterilerinin kredi kartları ile Binance'ye ödeme yapmalarını engelliyor

A+A-

HSBC'nin FCA'nın Binance'nin İngiltere'de faaliyet göstermesine izin  vermemesi sonrasında İngiliz müşterilerinin kredi kartlarını kullanarak kriptopara borsası Binance'ye ödeme yapmasını engellemekte olduğunu bildirdi.
Coindesk'in haberine göre HSBC, müşteriler ile temasa geçilerek onlara ikinci bir bildirime kadar Binance'ye ödeme yapmayı durdurmalarını  tavsiye etti,

HSBC bir sözcüsüü açıklamasında, "HSBC UK müşterileri ile temasa geçerek onları etkileyebilecek düzenleme değişiklikleri konusunda bilgi verdik" diye konuştu. Ancak sözcü, spesifik olarak menkul kıymetler veya  kriptoborsları için yorumda bulunamayacağını da vurguladı.
Binance'nin bir sözcüsü de Coindesk'e yaptığı açıklamada, "HSBC'nin kararı bizi hayal kırıklığına uğrattı. Endişelerini gidermek için bir araya  gelmeyi memnuniyetle karşılarız. Yükümlülüklerimize uyumu çok  ciddiye alıyoruz. Tüketicileri koruyacak, inovasyonu cesaretlendirecek  ve sektörümüzü ilerletec ek politikaların şekillendirilmesinde regülatörler ile birlikte çalışmaya bağlıyız" dedi.