HSBC, Koç Holding'te hedef fiyat yükseltti

HSBC, Koç Holding'te hedef fiyat yükseltti

HSBC, Koç Holding hissesi için hedef fiyatını 10,6TL'den 13,75TL'ye yükseltti

A+A-

HSBC, Koç Holding hedef fiyatını 10,6TL'den 13,75TL'ye yükseltti. HSBC,konu ile ilgili raporunda, Koç Holding
için 'Endekse Paralel Getiri' tavsiyesini koruduklarını belirtti.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"HSBC Koç Holding Şirket Raporu : “Endekse Paralel Getiri” tavsiyemizi sürdürüyoruz

Koç Holding’in yıllar itibarıyla istikrarlı biçimde daralan NAD (net aktif değer) iskontosu bugün itibarıyla %5.5 prime işaret etmektedir. Hissenin hedef NAD’ına göre ise %9 iskontolu işlem gördüğünü hesaplamaktayız. Koç Holding yüksek karlı iş kollarından oluşan dengeli portföyü, yüksek işlem hacmi ve kurumsal yönetişim alanındaki yüksek grup standartlarıyla uzun vadeli portföyler için Türk hisse senedi piyasasını cazip biçimde yansıtan bir hisse olma niteliğini sürdürmektedir.

Bunlara ayrıca başta Tüpraş ve Ford Otosan olmak üzere tamamlanacak büyük yatırımlar sonucu holding’e grup şirketlerinden gelen temettü akışının önümüzdeki 3 yıl içinde ikiye katlanması potansiyeli eklenmiştir. Daha yüksek nakit yaratımı holding seviyesinde yeni işkollarına girerek değer yaratma iştahını artırabilir.

Bu nedenle hedef NAD tahminimize %5 olarak uyguladığımız iskonto oranını kaldırıyor, hedef fiyatımızı 10.6 TL’den 13.75 TL’ye yükseltiyor ve 12 aylık vadede %10 getiri potansiyeli doğrultusunda “Endekse Paralel Getiri” tavsiyemizi sürdürüyouz.

Tahmin ve değerlememize ilişkin başlıca aşağı yönlü riskler olumsuz ekonomik gelişmeler, olası yeni satın alımların/yatırımların düşük getirili olarak algılanması, bankacılık ve rafineri işkollarında beklenenden düşük kar marjları, aile bireylerinin olası hisse satışlarının baskı yaratması başlıca yukarı yönlü riskler ise bunların tersi yönündeki gelişmeler olacaktır." 

 

KOÇ HOLDİNG HİSSE DETAY SAYFASI


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.