Hürriyet'in CEO'su istifa etti

Hürriyet'in CEO'su istifa etti

Hürriyet Dünyası İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapan Ahmet Özer görevinden istifa etti

A+A-

Hürriyet Gazetecilik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada CEO Ahmet Özer'in görevinden ayrıldığı bildirildi.

Hürriyet tarafından Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz'de İcra Kurulu Başkanı ve "murahhas" üye olarak Yönetim Kurulu'nda görev yapmakta olan Ahmet Özer, 8 Şubat 2016 tarihi itibariyle İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu'ndaki murahhaslık görevlerinden kendi isteği ile ayrılmıştır. Ahmet Özer, Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.”

AHMET ÖZER KİMDİR

1972 doğumlu olan Ahmet Özer lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamlamış, iki yıl çeşitli firmalarda proje geliştirme rollerinde görev yaptıktan sonra 1996 yılında Doğan Holding bünyesine katılmıştı.

2005 yılına kadar Doğan Holding bünyesinde Strateji & İş Geliştirme Müdürlüğü pozisyonunu üstlenen Özer, 2005 yılında İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü olarak Hürriyet’e geçmiş, 2007 yılından itibaren ise Strateji ve İş geliştirme Grup Başkanı olarak görevine devam etmişti. Ahmet Özer, 2009 yılı itibariyle İcra Kurulu üyesi olarak Hürriyet İnternet Grup Başkanı pozisyonuna atanmıştı.

Hürriyet’in yurtdışı iştiraki olan TME’nin satın alınma sürecinin yürütülmesinde ve tamamlanmasında katkılar sağlayan Özer, Temmuz 2010 itibariyle TME’nin 7 ayrı ülkedeki tüm birimlerinin yönetim sorumluluğunu da üstlenerek, TME İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevine getirilmiş ve Moskova’daki merkez ofiste bu görevini sürdürmüştü.

Ahmet Özer Haziran 2014 itibariyle Hürriyet Dünyası İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak atanmıştı. Özer, evli ve 2 çocuk babası.

»» HÜRRİYET'TE YENİ CEO ATAMASI YAPILDI

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.