İflas eden Uzel fabrikasında milyonlarca liralık hırsızlık

İflas eden Uzel fabrikasında milyonlarca liralık hırsızlık

İflas ettikten sonra bin 755 alacaklıya 750 milyon lira borcu bulunan Uzel Makine Traktör fabrikası, yağmacıların meskeni haline geldi.

A+A-

İflas ettikten sonra bin 755 alacaklıya 750 milyon lira borcu bulunan Uzel Makine Traktör fabrikası, yağmacıların meskeni haline geldi. 40 milyonluk demirbaşın çalındığını iddia eden alacaklı işçiler, fabrikada nöbet tutmaya başladı.

Alacaklı işçiler, yağmalanmadan sorumlu tutukları iflas dairesi müdürü ile iflas idaresi memurları hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Eyüp Rami’de bulunan Uzel Makine Traktör fabrikası, 6 yıl önce iflas etti. Fabrika ve arazisi 446 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarıldı.

Bir ay arayla yapılan iki ihaleye hiçbir müşteri çıkmayınca, dev arazi satıştan düşürüldü. Uzel’de çalışıp ücretlerini alamayan 971 işçi başta olmak üzere bin 755 alacaklıya ise ödenmesi gereken 750 milyon lira ise henüz ödenmedi.

Haberin Devamı 1 2 3 4 5 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.