İngiliz banka kripto alımlarını yasaklıyor

İngiliz banka kripto alımlarını yasaklıyor

Bank TSB, dolandırıcılık endişesiyle kripto alımlarını yasaklayacak

A+A-

Telegraph gazetesinin bir haberine göre, İngiliz TSB Banking Group, alım-satım platformlarında "aşırı yüksek" dolandırıcılık oranlarına ilişkin korkular nedeniyle 5 milyondan fazla müşterinin kripto para satın almasını yasaklamaya hazırlanıyor.

Şirket, Barclays Plc, Monzo Bank ve Starling Bank'ın geçtiğimiz haftalarda Binance gibi kripto para ticaret platformlarına nakit transferlerini engellemek için yaptığı geçici hamlelerin ardından benzer bir harekete girişenen son İngiliz bankası oldu.

Gazeteye göre, TSB, ticaret platformlarının suistimal tespit ettiğinde kripto alımlarını engellemeye çalışacak ve haftalar içinde bir yasak getirilecek. Banka, kripto ticaret platformlarına yapılan yaklaşık sekiz ödemeden birinin dolandırıcılıkla sonuçlandığını tahmin ederken, kripto dışı transferlerde bu oran 5.500'de bir.

Banka, müşterilerini etkileyen tüm kripto dolandırıcılıklarının yaklaşık üçte ikisinin Binance platformuna bağlı olduğunu ve 15 Mart ile 15 Nisan arasında bir ayda 849 müşterinin Binance hesaplarıyla dolandırıcılara para kaptırdığını belirtti.