İntihar eden kardeşlerin evinin elektriğini kesen şirkete soruşturma

İntihar eden kardeşlerin evinin elektriğini kesen şirkete soruşturma

EPDK, intihar eden 4 kardeşin yaşadığı evin elektriğini kesen elektrik dağıtım ve satış şirketleri hakkında soruşturma başlattı. 

A+A-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), intihar eden 4 kardeşin yaşadığı evin elektriğini kesen elektrik dağıtım ve satış şirketleri hakkında soruşturma başlattı. 

enerjigunlugu.net sitesinde yer alan habere göre EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 6 Kasım 2019 tarihinde İstanbul Fatih’te dört vatandaşın intihar ederek yaşamlarına son vermesinin ardından BEDAŞ’ın yaptığı elektrik kesme uygulaması üzerine bir açıklama yaptı. Elektrik dağıtım ve tedarik şirketi çalışanlarının daima sorumlu ve titiz davranması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, “Mevzuatımızda tüketicinin korunması başlıklı özel bir madde bulunuyor. Bu madde çok açık ve kırmızı çizgimizin tüketicinin korunması olduğunu vurguluyor. Biz EPDK olarak gerek dağıtım gerekse tedarik şirketlerinden mevzuatı uygularken körü körüne davranmalarını değil, vatandaşlarımızın manevi değerlerini, özel durumlarını, hassasiyetlerini gözetmelerini bekliyoruz” dedi. 

“AÇIKLAMA TATMİN EDİCİ DEĞİL”

Tüketicinin sistemin asli unsuru olduğunu, tüketiciyi korumayan bir sistemin yürümeyeceğini vurgulayan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz şöyle dedi: 

“Yaşanan hadise sonrası ilgili şirket tarafından yapılan açıklama kamuoyunu tatmin etmediği gibi, yapılan kesme uygulamasının gerekçesi olarak da kabul edilemez. Bütün şirketler yaptıkları işin hassasiyetine uygun davranmalıdır. BEDAŞ ve tedarik şirketi olan CK Boğaziçi EPSAŞ ile ilgili soruşturma sürecini başlattık. Derinlemesine araştıracağız ve kamu vicdanını yaralayan bu olayda dahli olanlara hak ettikleri cezayı vereceğiz.” 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.